Taytak, sucuk üreticisi firmaları ile bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,

AFYONKARAHİSAR 28.09.2020, 14:47
Taytak, sucuk üreticisi firmaları ile bir araya geldi

Taytak, sucuk üreticisi firmaları ile bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler ve ilimizin önde gelen sucuk üreticisi firmaları ile bir araya geldi.

Cumhuriyet, İkbal ve Ahmet İpek Sucukları’nın temsilcileriyle ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler ile bir araya gelen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, sucuk üreticilerinin sorunlarını dinledi. Ziyarete MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl Başkan Yardımcısı işadamı Doğan Şimşek’te katıldı. İlimizin önde gelen sucuk üreticisi firmaları yaşadıkları problemleri Milletvekili Taytak’a ilettiler.

“Afyonkarahisarımızın sucuğuna sahip çıkacağız”

Yapılan görüşmeyle ilgili bilgiler veren Milletvekili Taytak, “İlimizin önde gelen firmaları yaşadıkları problemleri ve çözüm yollarını bizlerle paylaştılar. Türkiye’de sucuk denince akla ilimiz Afyonkarahisar gelmektedir. Sucuk ilimizin bir markası olmuştur. İlimizde üretim yapan sucuk firmalarımızda ülke genelinde markalaşmışlardır. Sucuk üreticilerimiz yaşadıkları problemleri bize aktarmışlardır. Bizlerde Mecliste komisyonda yaşanan bu sıkıntıları çözüm yolları ile birlikte gündeme getireceğiz. Ve firmalarımızın yaşadığı sıkıntıları gidermeye çalışacağız. Tarım bakanlığı tarafından ifşa edilen firmaların sadece firma ismi olarak değil, marka ve isim olarak ifşa edilmesini istediler. Çünkü ifşa edilen firmalar Afyon sucuğu ile karıştırılıyor olmasıdır. Afyonkarahisarımızın sucuğuna sahip çıkacağız” dedi.

Firma temsilcilerinden Taytak’a teşekkür

Cumhuriyet, İkbal ve Ahmet İpek Sucukları’nın temsilcileri ise sucuk üreticilerinin sorunlarını dinlediği için Milletvekili Taytak’a teşekkür ettiler. Temsilciler, “Sayın vekilimiz kendi sektörümüzde yaşadığımızı sıkıntıları dinleyip not aldılar. Kendisi mecliste komisyonda bu konuyla ilgili bir çalışma yapacaklarını ilettiler. Bizlerde problemlerimizi çözüm önerileri ile birlikte vekilimize ilettik. Afyonkarahisar’ın markası olan ve ülke genelinde adından söz ettiren Afyon sucuğuna sahip çıktığı için sayın vekilimize teşekkür ederiz” dediler.

“Duyarlılığından dolayı Milletvekili Taytak’a teşekkür ederim”

Duyarlılığından dolayı Milletvekili Mehmet Taytak’a teşekkür eden Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, “Sayın vekilimiz firmalarımızın yaşadığı sıkıntıları birinci ağızdan dinlemiştir. Bu duyarlığından dolayı sayın vekilimize teşekkür ederim. İlimiz için önem arz eden bir konudur. Afyon için bu şahıs meselesi değil ülke meselesidir” dedi.

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ise ilimiz için önemli marka olan Afyon sucuğuna sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek sorunların çözülmesi noktasında ellerinden gelen çalışmayı göstereceklerini ifade etti.

Yorumlar (1)
Memleket sevdalısı 4 ay önce
Bozuk ürünleri canımızı hiçe sayıp alkislayacakmiyiz. Bu nedir
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39