Taytak, Sinanpaşa İlçesine KOSGEB İlçe Temsilciliği İçin Söz Aldı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın daha önceki girişimleri

AFYONKARAHİSAR 17.11.2020, 16:52 17.11.2020, 17:37
Taytak, Sinanpaşa İlçesine KOSGEB İlçe Temsilciliği İçin Söz Aldı

Taytak, Sinanpaşa İlçesine KOSGEB İlçe Temsilciliği İçin Söz Aldı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın daha önceki girişimleri ile Dinar, İscehisar, Sandıklı ve Bolvadin ilçelerinde KOSGEB temsilciliklerinin kuruluşu tamamlanmıştı. Taytak şimdi de Sinanpaşa ilçesi için temsilcilik alınması noktasında KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’u ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin’i makamlarında ziyaret etti.

Ziyarette Milletvekili Taytak; “KOSGEB programının amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Girişimcilerin mali ve eğitsel yönden desteklenmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki etkinliklerini artırmaktır. KOSGEB Başkanımız Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’u ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin ile Afyonkarahisar ilimizdeki KOSGEB temsilciliklerinin durumunu görüştük. 2018 yılında Dinar, İscehisar, Sandıklı ve Bolvadin ilçemizde KOSGEB temsilciliklerinin kuruluşunu tamamlamıştık. Dinar ilçemizde bulunan KOSGEB temsilciliğine Evciler, Dazkırı ve Başmakçı ilçelerimizde ikamet eden vatandaşlarımız kayıtlıdır. İscehisar ilçemize Bayat, Sandıklı ilçemize Hocalar ve Kızılören ilçelerimiz, Bolvadin ilçemize ise Çay, Emirdağı ve Sultandağı ilçelerimiz bağlıdır. Bu girişimlerimiz ile o bölgede bulunan hemşehrilerimizin desteklerden daha kolay yararlanmalarını sağlamıştık. Bugün de Sinanpaşa ilçemizde temsilcilik kurulması talebimizi Başkanımız Prof. Dr. Cevahir Uzkurt Beye ilettim. Sinanpaşa ilçesi Afyonkarahisar’ın 40 bin nüfusa sahip ilçesidir. Sinanpaşa ilçe ekonomisi tarım (Haşhaş, Buğdağ, Arpa, Pancar) ve hayvancılıktır. KOSGEB temsilciliği açılması İlçesi’nde bulunan hemşehrilerimiz desteklerden daha kolay faydalanacaktır. Girişimcilere destek, yerel halkı bilgilendiren, istihdama katkı, ticaretin ve sanayinin geliştirilmesinde öncü ve bölgesel ekonominin büyümesine aktif ve etkili olacaktır. Üretenin, üretenin, istihdama katkı sağlayanın her zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. İşini büyütmek isteyenler, yeni girişimler yapmak isteyenler temsilcilikleri ziyaret ederek projelerini paylaşsınlar. Bütün hemşehrilerimi bu imkanlardan yararlanmaya davet ediyorum.” Dedi.

Temsilcilik kurulması katkıda bulunacağız

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve Tuna Şahin Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın bu bölgelerde temsilcilik kurulması talebini değerlendireceklerini ve katkıda bulunacaklarını belirttiler. Ziyaret sonrasında, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin’e Afyon mermerinden yaptırdığı haşhaş motifli Türk Bayrağı hediye etti.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37