Taytak, Genel Müdür Uygun’dan gerekli izinleri aldı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet

AFYONKARAHİSAR 18.08.2020, 19:07
Taytak, Genel Müdür Uygun’dan gerekli izinleri aldı

Taytak, Genel Müdür Uygun’dan gerekli izinleri aldı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret etti. Taytak ziyarette, Afyonkarahisar Belediyesinin, ‘Afyon - İzmir’ istasyonunu gastronomi kültür tanıtım yeri olarak kullanılması için hemde Özerler hemzemin geçidinin açma yetkisinin iznini Genel Müdür Uygun’dan aldı

Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u makamında ziyaret eden MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ilimizde yapılması planlanan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Milletvekili Taytak, Afyonkarahisar'da, 130 yıllık tarihe sahip halk arasında 'İzmir istasyonu' olarak bilinen Afyon Şehir Tren Garı’nın, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ‘Gastronomi Kültür Tanıtım Yeri ‘ olarak kullanmak için TCDD’ye ön izin isteğinde bulunduğunu Genel Müdür Uygun’a iletti. Genel Müdür Uygun’da , ‘Afyon - İzmir’ istasyonunun Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kiralanması için gerekli izni vereceğini söyledi.

Özerler ve Köprülü Köyü Yolu hemzemin geçitinin açılması için gerekli izin alındı

Devlet Demiryolları 7.Bölge Müdürü Adem Sivri’den alınan bilgiler ve Köprülü köyü sakinlerinin talebi üzerine Milletvekili Taytak, bölge halkının sorunlarının çözülmesi yönünde gerekli girişimlerde bulundu. Afyonkarahisar Özerler ve Köprülü köyü yolu hemzemin geçitinin açılması konusundaki çalışmayı Genel Müdür Uygun’a ileten Taytak, bu yerler ile ilgili gerekli izinleri aldı. Ayrıca Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürlüğü’nün Afyonkarahisar’a önemli yatırımlar ve destekler gerçekleştirdiğini belirterek Genel Müdür Uygun’a teşekkür etti.

Genel Müdür Uygun’dan Milletvekili Taytak’a teşekkür

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, ziyaretinden ötürü Milletvekili Taytak’a teşekkür etti. Genel Müdür Uygun, TCDD olarak Afyonkarahisar’a en iyi hizmeti sunmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. Ziyaret anısına Genel Müdür Uygun, Milletvekili Taytak’a köstekli saat hediye ederken Taytak’ta Uygun’a Afyon mermerinden yapılan Türk bayraklı haşhaş motifi hediye etti.

Yorumlar (0)
14
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:13
Öğle 13:03
İkindi 16:44
Akşam 19:42
Yatsı 21:04