Taytak, “Cumhur İttifakından Çiftçilerimize ve Yerel Basınımıza Destek”

TBMM’de vergi usul kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi İle Cumhur İttifakı

AFYONKARAHİSAR 14.10.2021, 16:42
Taytak, “Cumhur İttifakından Çiftçilerimize ve Yerel Basınımıza Destek”

Taytak, “Cumhur İttifakından Çiftçilerimize ve Yerel Basınımıza Destek”

TBMM’de vergi usul kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi İle Cumhur İttifakı Milletvekilleri olarak verdiğimiz önergeler ile çiftçilere 3,4 milyar lira ilave ödeme yapılacağını ve son 5 yılda desteklerden kesilen vergileri, faiziyle birlikte çiftçilerimize iade edileceğini müjdeleyen Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Ayrıca yerel basının vergi ilanlarına yönelik maddi haklarını koruyucu düzenlemeler yapıldığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu toplantısına başkanlık eden Milletvekili Taytak, “Dün Gazi Meclisimizde bazı maddeleri kabul edilen, kanun teklifi ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum. Vergi Usul Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti Milletvekilleri olarak ortak çalışmalarımız ile, 11.maddesine verdiğimiz önergede bizim bel kemiğimiz olan tarım sektörünün öncüleri, yörelerimizin ve ülkemizin ekonomisine çok büyük katkılar sağlayan, bizim için çok kıymetli çiftçilerimize, 3.4 milyar lira ilave ödeme yapılacak. Son 5 yılda desteklerden kesilen vergileri, faiziyle birlikte çiftçilerimize iade edilecektir. Emeğini, alın terine katarak çalışan tüm çiftçilerimize hayırlı olsun diyorum”

“Yerel basınımızın vergi ilanlarına yönelik düzenlemeler yapıldı”

Milletvekili Taytak, “Ayrıca yine aynı kanun teklifinin 15.maddesine Cumhur İttifakı milletvekilleri olarak verdiğimiz önerge ile yurdumuzun çeşitli yerlerinde özellikle büyük kentler dışındaki yerleşim birimlerinde il, ilçe ve beldelerde günlük veya haftalık yayınlanan, yayınladıkları yöresel haber, havadis ve sorunlarını dile getiren yerel basınımızın vergi ilanlarına yönelik maddi haklarını koruyucu düzenlemeler yapılmıştır. Yerel gazetecilik yapmak çok büyük bir özveri gerektirmektedir. Yerel sorunlara parmak basan, ulusal basının her köşesine haber yetiştiren, değerli basınımız ve kıymetli basın emekçilerimize bu önergemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
banner659
5
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:12
Öğle 12:47
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:28