banner621

banner624

STK Temsil Heyeti, sorunları Vali Tutulmaz’a Arz Etti

İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti

STK Temsil Heyeti, sorunları Vali Tutulmaz’a Arz Etti

İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti

04 Şubat 2020 Salı 15:48
STK Temsil Heyeti, sorunları Vali Tutulmaz’a Arz Etti

STK Temsil Heyeti, sorunları Vali Tutulmaz’a Arz Etti

İlk toplantısını 29 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, toplantıda alınan karar doğrultusunda Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti.

Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. Ziyarete Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Aktepe, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kaygısız, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan katıldı.

25 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ile Afyonkarahisar’ın sorunlarını belirlemek için toplantı yaptıklarını, bu toplantıda öncelikli 5 sorunun belirlendiğini, bu sorunların çözüme kavuşturulması için bir Temsil Heyeti oluşturulduğunu belirten Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bizim temel amacımız başta Sayın Valimiz olmak üzere, siyasiler ve diğer paydaşlar ile işbirliği yaparak şehrin sorunlarına çözümler üretebilmekti. 25 STK, 10 kişilik bir temsil heyeti seçti. Tespit ettiğimiz sorunları yaptığımız çalışmaları ve tespit ettiğimiz sorunları rapor haline getirdik. İnşallah Sayın Valimizin de desteği ile bu sorunlar çözüme kavuşacaktır” diye konuştu.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise “ATSO öncülüğünde oluşturulan STK platformu şehrimizin sorunlarını tespit ediyor. Sorunlarda öncelik sıralaması yaptılar ve bugün bizlerde o sorunları birlikte ele alacağız. Şehrimizin sorunlarına yönelik siyasiler, STK’lar ve Valilik olarak bizler el ele vererek çözüm yollarını birlikte bulacağız. İşbirliği ve birliktelik ile hareket edildiğinde sorunların daha hızlı ve kolay çözüleceğini düşünüyor, yapılacak toplantının ilimize olumlu sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar STK Temsil Heyeti’nin, 29 Ocak 2020 tarihinde ele alınan konuları Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’a arz ettiği ziyarette şu başlıklar görüşüldü:

-Vali Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, Zafer Havalimanı’nın işlerlik kazanması için Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’dan randevu alınmasını kararlaştırdı.

-Afyonkarahisar-Kütahya Karayolu üzerinde belirlenen arazinin Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilmesi hususunda Vali Tutulmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akın Yıldırım’ı çağırarak, “Derhal gerekli çalışmaları başlatıp gereğini yapalım” talimatı verdi.

-Vali Tutulmaz, Büyük Taarruz’un 100’üncü yılı olan 2022 yılında, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın açılışının Zafer Haftası’nda, Afyonkarahisar’da yapılması, bunun gibi başka büyük organizasyonların da Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmesi için çalışma yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Teknofest’in 2022 yılında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmesi hakkında yapılacak başvurunun son derece önemli olduğunu vurgulayarak, 100’üncü yıl kutlamalarının kurum ve kuruluşlarla birlikte takip edilmesine karar verdi.

-Vali Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’ın Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı hakkındaki açıklamasında yer alan “Polatlı-Afyonkarahisar kesimini 2021 sonunda, Afyonkarahisar-İzmir kesimini de 2022 yılı sonunda tamamlamayı hedefliyoruz” demecinin takip edilmesine karar verdi.

-Ziyarette, STK Temsil Heyeti’nin raporunda yer alan Madencilik Sektörü Sorunları da ele alındı. Vali Tutulmaz ve STK Temsil Heyeti, bu konuda Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile görüşülmesi için çalışma yapılmasına karar verdi.

Ayrıca belirlenen sorunların çözüme kavuşmasında Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Afyonkarahisar Milletvekilleri ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte hareket edilmesine karar verildi.

Ziyarette, STK Temsil Heyeti’nin toplantısında “Dilek ve Temenniler” kısmında ele alınan şehir ile ilgili genel konular hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Vali Tutulmaz, ayrıca 27 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda görüşülen, ancak STK Temsil Heyeti’nin öncelikli konular raporunda yer almayan diğer konu başlıklarının da tarafına ulaştırılmasını isteyerek, sorunların çözüme kavuşmasının takipçisi olacağını belirtti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.