Sinanpaşa’nın İçmesuyu Çalışmaları Devam Ediyor

DSİ Afyonkarahisar’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza

AFYONKARAHİSAR 22.03.2021, 13:18
Sinanpaşa’nın İçmesuyu Çalışmaları Devam Ediyor

Sinanpaşa’nın İçmesuyu Çalışmaları Devam Ediyor

DSİ Afyonkarahisar’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Afyonkarahisar’da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Bu kapsamda Afyonkarahisar Sinanpaşa İçmesuyu deposu, kuyu pompa binası, terfi merkezi ve isale hattı çalışmaların hızla devam etmekte olduğunu açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sinanpaşa’mıza Memba kalitesinde içmesuyu sağlamak amacıyla 0,85 hm3/yıl içmesuyu sağlanması amacıyla kuyu pompa binası, terfi merkezi, 3,5 km terfi hattı, 3,5 km isale hattı ve 2000 m3 içmesuyu deposu yapılmıştır. Çalışmaların tamamlanması ile Sinanpaşa İlçemizin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Çalışmalarda fiziki gerçekleşme % 90 seviyelerindedir isale ve terfi hattında ise toplam 7 kilometre, 2 bin m³ kapasiteli 1 adet su deposunun kaba inşaatı tamamlanmış, ishale ve terfi hattında ise % 100 fiziksel gerçekleşmeye ulaşılmıştır. 2021 yılında tesisin tamamlanması planlanmaktadır. Tesisin tamamlanması ile Sinanpaşa ilçesine 0,85 hm3/yıl kaliteli içme suyu temin edilecektir.

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı