Sidney’e dikilen Atatürk Büstü 30 Ağustos’ta açılacak

Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Kazal’ın öncülüğünde

AFYONKARAHİSAR 01.04.2020, 22:52
Sidney’e dikilen Atatürk Büstü 30 Ağustos’ta açılacak

Sidney’e dikilen Atatürk Büstü 30 Ağustos’ta açılacak

Afyonkarahisarlı işadamı İbrahim Kazal’ın öncülüğünde Afyonkarahisar’da yapılan Atatürk Büstünün 23 Nisan’da yapılacak açılışı küresel Korona virüs salgını nedeniyle 30 Ağustos 2020 tarihine ertelendiği öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İbrahim Kazal;

“Daha önce önceki yıllar Avustralya Sidney’de faaliyet gösteren yönetiminde görev aldığım Avustralya Türk Konsey Başkanı Sayın Dursun Candemir, Türkiye’ye gelerek;“Sayın Kazal Avustralya Türk Konseyi binamızın bahçesine Atatürk büstü dikmek istiyoruz, Bu konuda sponsorlara ihtiyacımız var. Sen eski yönetim kurulu üyemizsin ve Türkiye’desin, bu konuda bir çalışma yapalım” dediler

Kazal açıklamasının devamında;
“Sayın Başkanım Dursun Candemir bey ile Afyon’a gidip Kocatepe’ye çıktık ve daha sonra konuyu işadamı İbrahim Alimoğlu’na açtık. Alimoğlu Beyin imal ettirdiği ve 30 bin Dolara mal olan Atatürk büstümüzü Avustralya Türk evinin bahçesine diktik. Açılışını 23 Nisan 2020 tarihinde yapmayı planlarken küresel Korona virüs nedeniyle Konsey Başkanım Dursun Candemir ile istişare ederek büstümüzün açılışını zorunlu olarak 30 Ağustos Zafer Bayramına ertelemek mecburiyetinde kaldık.Büstün yapımına büyük destekleri olan Sayın İbrahim Alimoğlu dostuma ve Afyon Sanatı ve Ticaret Borsa Başkanım Hüsnü Serteser beye teşekkürlerimi borç bilirim.”dedi.

Yorumlar (16)
Fatoş Eryılmaz 10 ay önce
Sayın İbrahim Kazal'ın öncülüğünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Türk Milletinin adını Avustralya'da yaşatacak olan büstün yapımına maddi manevi emek ve destek veren herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.
Sami Kösem 10 ay önce
Atatürk ve Türklük düşmanlığının arttığı şu dönemde, yurt dışında liderimiz, Ata’mızın hala, saygı ve kabul görüyor olması, beni hem mutlu ediyor, hem de hüzünlendiriyor. Ne mutlu ki Türk’üm ve Atamıza minnettarım. Dolayısı ile ona saygı duyana da saygı duyar. Bu tür girişimlerde emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim.
Hatice ugur 10 ay önce
Basta abim olan ibrahim kazala ve desteklerini esirgemeyen ibrahim alimogluna bu iste yardimci olan herkese tsk ederim memleketimizi her yerde guzel tanitimlarindan dolayi kutluyorum acilisida tam afyonun kurtulusuna denk gelmeside ayrica bi guzel olmus sahsi fikrim
İsmail Efe 10 ay önce
TÜRKİYE nin kurucusu ve kurtarıcısı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK un büstünün dünyanin taa öbür ucuna götürüp yapilacak olan bu çalışmayı yapan ve öncülük eden İbrahim alimoglu na ve fikir veren her türlü AFYON luluk ve TÜRKLÜĞÜ herşey den önce öne çıkaran kıymetli İbrahim Kazal abiye çok teşekkür etmeyi bir borç bilirim siz gibi insanların sayesinde manevî duygular yaşıyor hepiniz teşekkürler
İbrahim zeybek 10 ay önce
İbrahim kaz@l kardeşime teşekkür ederim. Avusturalya gibi zahnetli ve uzak olan bir ülkeye büstün yaotırılıp götürülmesi zorluklarına katlanması takdire şayandır.tabiki alimoğlu ve diğer yardım severleri de unutmak mümkün değildir hepsine tebrikler.
Nedim Sadi 10 ay önce
Atamız ölümsüz olduğu kadar evrensel olduğunu bir kez daha dünyanın uzak kıtası Avustralya bile olsa büstüyle kahramalıklarını,devrimlerini ve modern Türkiye Cumhuriyetini borçlu olduğumuzu kalplerimize nakşettirmiştir.Bu büstün anlamı büstün kendisinden çok daha fazladır.
Teşekkürler...
Mehmet Argadal 10 ay önce
İbrahim KAZAL bey, seninle gurur duyuyoruz.
Ayşin 10 ay önce
Laf değil icraat seven biri yapar ancak bunu!! Helal olsun yüreğine sağlık afyonun gururusun sennnnn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:40
Güneş 08:06
Öğle 13:13
İkindi 15:48
Akşam 18:10
Yatsı 19:31