“Sıcak Pide Kokusunda Hazırlanan Kalabalık İftar Sofralarını Özledik”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı

AFYONKARAHİSAR 12.04.2021, 14:00
“Sıcak Pide Kokusunda Hazırlanan Kalabalık İftar Sofralarını Özledik”

“Sıcak Pide Kokusunda Hazırlanan Kalabalık İftar Sofralarını Özledik”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Uluçay mesajında, “Bu ay, yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran, mucizelerle dolu bir aydır. Bu mübarek ayın aziz milletimizin salgından kurtuluşuna vesile olmasını dilerim” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “11 ayın sultanı olan Ramazan ayı; hem dini, hem sosyal hem de kültürel hayatta önemli bir yere sahip olması dolayısıyla, aziz milletimizin derin köklerinde yatan dayanışma ve yardımlaşma ruhunun ortaya çıktığı özel bir dönemdir” dedi.

 

“Sıcak pide kokusunda hazırlanan kalabalık iftar sofralarını özledik”

“Ancak geçen yıl gibi bu yıl da salgın dolayısıyla kalabalık iftar sofralarının etrafında sevdiklerimizle buluşmanın sevinci maalesef yaşayamayacağız” diyen Uluçay, “Sıcak pide kokusuyla hazırlanan kalabalık iftar sofraları, koştur koştur yetişilen bir teravih, dolu dolu geçen bir ‘Ramazan Ayı’ arzu ediyoruz ancak salgından korunmak için bu yıl da bu heyecanı önümüzdeki yıla tehirlemek zorundayız. İnşallah yerli aşının da kullanımı ile birlikte bu yılın ikinci yarısından itibaren kademeli olarak normale dönmeyi umut ediyoruz. Yüce Allah kalabalık iftar sofralarında tekrar buluşacağımız Ramazan'ları nasip eylesin” ifadelerine yer verdi.


“Mucizelerle dolu bir ay”

Uluçay mesajında şu ifadelere yer verdi; Ramazan ayı, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı kutsal bir aydır. Mağfiret, bolluk ve bereket ayı olan bu ay, yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran, mucizelerle dolu bir aydır. Bu mübarek ayın aziz milletimizin salgından kurtuluşuna vesile olmasını, milletimizin birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesine, tüm insanlık için bereket, sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni eder, başta Afyonkarahisarlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:13
Yatsı 21:48