Sezen, “Erdoğan belediyeciliğini yaşatacağız”

AK Parti'nin Afyonkarahisar’da 18 ilçe ve 41 belde belediye başkan adayları

Sezen, “Erdoğan belediyeciliğini yaşatacağız”

AK Parti'nin Afyonkarahisar’da 18 ilçe ve 41 belde belediye başkan adayları

13 Ocak 2019 Pazar 18:19
Sezen, “Erdoğan belediyeciliğini yaşatacağız”

Sezen,“Erdoğan belediyeciliğini yaşatacağız”

AK Parti'nin Afyonkarahisar’da 18 ilçe ve 41 belde belediye başkan adayları düzenlenen törenle tanıtıldı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu spor salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına, ilçe ve beldelerden çok sayıda partili katıldı. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen “Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğini yaşatacağız” dedi.

AK Parti'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı ile ilçe ve belde belediye başkan adayları Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu'nda törenle tanıtıldı. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ana kademe, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“Bu dönemin en büyük özelliği gönül belediyeciliğidir”

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında, “Bugün (13 Ocak Pazar) itibariyle Mahalli İdareler seçimlerine 77 gün kaldı. Bu süreçte bulduğumuz her fırsatta 31 Mart 2019 mahalli seçimleriyle ilgili hazırlıklar için çalıştık. Partimizin tüm kademeleri ile birlikte aday belirleme ve seçim hazırlıkları konusunda kesintisiz mesai yaptık. Siyasetin ve teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak titiz bir araştırmayla, soruşturmayla, analizle adaylarımızı netleştirmenin gayreti içinde olduk. Tüm bu hazırlıklarımızı tamamlayarak bugüne geldik.Partimizin seçim manifestosu 31 Ocak’ta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız tarafından milletimizin takdirine sunulacak. Şimdi yeni bir seçime giriyoruz. Bu yeni dönemin en önemli özelliği; hizmet belediyeciliğini gönül belediyeciliğiyle daha üstün noktaya taşıyacak olmamızdır” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğini yaşatacağız”

“Cumhur ittifakıyla mesele memleket dedik. 24 Haziran seçimleriyle vesayeti, devletin içine sızan odakları temizledik ve aslında biz daha yeni başlıyoruz” diyen Sezen konuşmasına şöyle devam etti: “Biz inşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ve 2019 yılının 31 Mart’ında yapacağımız seçimlerle daha yeni başlıyoruz. . Şu ana kadar yaptığımız neydi? Biz şu ana kadar temel ihtiyaçları karşıladık. Milletin güvenliğini sağladık. Terörü bertaraf ettik. Milletin iktidarına ortak olmak isteyenleri bertaraf ettik. Kendisini Milletin iradesinin üzerinde görenleri bertaraf ettik. Şimdi biz daha yeni ince işçiliğe başlıyoruz. Biz medeniyetimizin, kültürümüzün, ahlakımızın, imanımızın ve davamızın bize öğrettiği ve miras bıraktığı o büyük medeniyetin kurucu değerlerini inşa etmeye başladık. Biz değer üreten şehirler kurduk. Komşuluğu, merhameti, iyiliği, sevgiyi, muhabbeti, medeniyetimizin bize öğrettiği ahlakı ve değerleri inşa etmek için yeni başlıyoruz. Bizim adaylarımız yaşadığı yerde halkıyla bütünleşmiş, onun derdiyle dertlenen, sevinciyle sevinen, yüreğinde hizmet aşkı, kafasında projeleri olan adaylardır. Ben inanıyorum ki ister yürüttüğü göreve yeniden talip olsun, ister ilk defa milletin karşısına çıksın, her bir AK Parti adayı işte bu profile sahiptir. 1994 ruhunu, Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğini Afyonkarahisarımızın tüm seçim bölgelerinde inşallah yaşatacağız. Ak Partimiz yine destan yazacak, seçimlerimiz zaferle sonuçlanacaktır Allah’ın izniyle.”

“Aday listesinde bulunmayanlar gönlümüzün derinlerindedir”

Sezen, “Eğer seçim kampanyası konusundaki ilkelerimize riayetsizlik edersek sonuçtan şikâyetçi olma hakkımız yoktur. Biz AK Parti İl Teşkilatı olarak, şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve partimiz için en doğrusu, en hayırlısı, en iyisi neyse onu yapmanın gayreti içinde olduk. Önümüzde 77 gün var. Bu vakit öyle çok da değil; gece gündüz demeden gönüllere girerek yoğun bir çalışma içerisinde olacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiçbir vatandaşımızı ötelemeden, etnik kimliğine, inancına bakmadan herkesi bağrımıza basıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘bir olalım, iri olalım, diri olalım, 81 milyon kardeş olalım.’ Bu süreçte şehrimizde fitneyi değil, kardeşliği büyüteceğiz. Kardeşlerimiz arasında husumeti değil, muhabbeti güçlendireceğiz. Kavganın değil, barışın mücadelesini vereceğiz. Ayrışmanın değil, birleşmenin savunuculuğunu yapacağız. Görevdeki belediye başkanlarımız haricinde 132 aday adayımız göreve talip oldu. 132 aday adayımızdan bugün aramızda bulunan 59 adayımız sadece bulundukları il, ilçe ve beldeyi değil, aynı zamanda her kesimi temsil ediyor. Her şeyden önce 132 aday adayına da tek tek teşekkür ediyorum. Her biri bizim için kıymetlidir. AK Parti'den aday adayı olmak bu davaya gönül verdiğinin en önemli tescilidir. Her birine buradan selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Onların da dava şuuruyla aday olmuş gibi çalışacaklarından hiçbir şüphem yoktur. Her biri vazifelerini onurla yapmışlardır. Hepsini bir kez daha tebrik ediyorum. Bugün aday listesinde bulunmayan arkadaşlarımız, aday listelerinde değil, gönlümüzün derinlerindedir. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Niyet hayır, akıbet hayır”

Sezen sözlerini, “Gece-gündüz demeden, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, hep birlikte…

Unutmayın, niyet hayır, akıbet hayır diyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla bir kez daha sizlere, adaylarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Yoğun programlarına rağmen Afyonkarahisarımıza teşrif edip bizleri onurlandıran, genel başkan yardımcımız Fatma Betül sayan kaya hanımefendiye teşekkür ediyor, Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla” ifadeleri ile noktaladı.

“Ben seçilmedim ifadesini bir kenara bırakmalıyız”

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise konuşmasında, “Değerli dava arkadaşlarım 6 yıl İl Başkanlığı, 10 yılda belediye başkanlığı yaptım. Allah bunu bana nasip etti. Bu nasipten daha güzel bir makam daha güzel bir hediye daha güzel bir onur bahşedilemez. Ben dahil merkezimizde, ilçelerimizde, beldelerimizde birçok aday adayı arkadaşımız belediye başkanı olmak üzere başvuruda bulundular. Bunlardan her ilçede her beldede bir tanesi genel merkezimiz, İl Başkanlığımız tarafından aday gösterildi. ‘Neden ben gösterilmedim’ sorusunu sık sık duyuyoruz. Birçok ilçemizde 5-6-7-8 aday adayı olan yerlerimiz var. Neden ben seçilmedim sorusu sorulabiliyor. Ben seçilmedim noktasını bir kenara bırakarak AK Partimiz için ilçemiz, beldemiz, ülkemiz için, dünyamız için çalışmamız gerekiyor. Ben aday gösterilen arkadaşlarımıza Cenab-ı Hak tarafından başarılar diliyorum. Hayırlı olsun diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi.

“Bu yol, kuru bir particilik ve cihangirlik yolu değildir”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek de “Atacağımız her adımda, yapacağımız her işte Afyonkarahisarımızın güzel insanlarıyla istişare edeceğiz. Her türlü çalışmamızda Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızın ne dediğine bakacak, talep ve önerilerine daima başvuracağız. Siyasi görüşüne bakmadan, dinine, diline, mezhebine, meşrebine bakmadan 'Ben' değil, Afyonkarahisarlı hemşerilerimle 'Biz' anlayışıyla yöneteceğiz. Çıktığımız bu yolda yerel seçimlerde çok çalışmamız gerekiyor. Bu kutlu yürüyüşte küsmek, darılmak, kırılmak, tembellik, çekememezlik ve haset yoktur. Çünkü bu yol, kuru bir particilik ve cihangirlik yolu asla değildir. Bu yol sefa yolu değil, cefa yoludur. Çocuklarımız, gençlerimiz ve geleceğimiz için bu davaya ihtiyacımız var” dedi.

“AK Parti politikaları insan odaklıdır”

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Değerli dava arkadaşlarım bugüne kadar her seçimde bu seçim çok önemli demiştik ama inanın 31 Mart seçimi her şeyin üzerinde çok çok önemli bir seçim. İnşallah bu kadroyla bu coşkuyla bu heyecanla 31 Mart günü yeniden Afyonkarahisar'dan Cumhurbaşkanımıza çok güzel bir hediye göndereceğiz.Değerli dava arkadaşlarım 16 yıllık AK Parti iktidarları döneminde uyguladığımız çok başarılı politikalar neticesinde ülkemiz elhamdülillah bir istikrar ülkesi haline gelmiştir. AK Parti hükümetleri tüm politikalarında insan odaklı bir politika uyguluyor. Ülkemizde de bölgemizde de dini dili ırkı ne olursa olsun mazlumlara el uzattık ve onlarla her zaman dayanışma içerisinde olduk. Devletimiz her zaman gücünü mazlumdan yana kullanmıştır. Çok şükür ki Allah bizlere AK Parti'ye hizmet etmeyi nasip eyledi. İnşallah bundan sonra da çalışmalarımıza coşkuyla devam edeceğiz” dedi.

“Siyaset nasip işidir”

Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Siyaset nasip işidir. 10 kere 20 kere aday olursunuz, belki hiç listeye giremezsiniz. Bazen hiç aday olmadan da listeye girebilirsiniz.Bu Allah'ın takdiridir, kaderdir, kısmettir. Aday olan arkadaşlarımız büyük bir sorumluluğu üstlendiler. İnşallah şehirleri ilçeleri beldeleri daha iyi noktaya getirecekler. Aday olamayan kardeşlerimizle bu büyük davanın etrafında ve içinde olmaya devam etsinler.Mecliste görüyoruz kendisini Kaf Dağı'nda görüp de nasıl perişan olanları. Nasıl kötü bir duruma düşenleri görüyoruz. Onun için burada hepimize yer var.Hepimizin geniş manada görev alacağı yerler var.Kardeşlerimize özellikle bunu söylemek istiyorum.Arkadaşlar değerli ilçe başkanları siyaset İddia işidir.Siyaset talip olma işidir.Yapabilmeyi cesaret etme işidir. 31 Mart’ta yeni bir zaferi hep beraber kutlayacağız diyorum hepinize saygılar sunuyorum.”

“Aday olamayanlar mahzun olmasın”

Özkaya’nın ardından söz alan Prof. Dr. Veysel Eroğlu da “31 Mart seçimleri o kadar önemli ki sadece bizim milletimiz için değil gönül coğrafyamızda bu sözünü seçimlere bakıyor. Dolayısıyla şu ana kadar olan seçimlerin en önemlisi bu seçim. Dolayısıyla değerli kardeşlerim kapı kapı dolaşarak gönül kazanmaya ve Afyonkarahisar'dan destan yazmaya var mıyız? Sevgili kardeşlerim fazla bir zaman kalmadı 77 günümüz var. Dolayısıyla 77 gün canımızı dişimize takacağız. Ben de sizlerin hizmetkarı olarak çalışacağım. Şu anda Türkiye'de en çok belediye nerede Afyonkarahisar'da. 18 ilçe, 41 beldemiz var.Toplam 59 belediyemiz var. Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’dan çok şey bekliyorum dedi. Cumhurbaşkanımız büyük bir zafere imza atmalısınız dedi. Dolayısıyla sevgili hemşerilerim inşallah 1 Nisan sabahı 31 Mart akşamı cumhurbaşkanımıza yüzümüz Ak bir şekilde dönecek miyiz?AK Parti milletin bağrından çıkan bir parti. AK Partiyi millet kurdu. Çok sayıda aday adayımız var. Onlar sakın mahzun olmasın. Bu iş nasip işidir” ifadelerine yer verdi.

Kaya’dan gençlere övgü dolu sözler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya da konuşmasında, “Sayın İl Başkanımızdan aldığım bilgiye göre yaklaşık 8 bin kardeşimiz ilk defa oy kullanacak. 8 bin 841 genç kardeşimiz ilk defa Afyonkarahisar'da oy kullanacak. Biz 31 Mart'a kadar bütün bu kardeşlerimize ulaşacağız, yine sevgili genç kardeşlerim 117 bin 18 - 30 yaş arası genç kardeşim 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacaklar. AK Parti gençlerin önünü açan gençlerin seçilme hakkını gençlere veren bir siyasi partidir.Bir seçilme yaşının 18'e düşürebilmek için mücadele ettik.‘Çoluk çocuğu meclise mi sokacaksınız’ dediler.Gençliğine güvenmeyen bir muhalefetle karşı karşıyayız ama biz ne dedik Sayın Genel Başkanımız liderimiz ne dedi?Değil mi ki 15 Temmuz gecesi sağına soluna bakmadan meydanlarda en ön saflarda tankların önünde yer alan gençler, değil mi ki o gençler şehadet şerbetini en ön saflarda içti. Bu gençler bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacaklar. Biz gençlerimizi bütün meclislerde görmek istiyoruz. Gençliğin enerjisi gençliğin coşkusu büyüklerimize yansıyor. Şimdi inşallah genç kardeşlerimiz belediye meclis üyeleri olarak belediye başkanlarımıza gençliğin enerjisini ve coşkusunu verecekler” dedi.

Toplantı adayların tanıtımının ardından hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 2019-01-13 19:25:45

İlk önçe Ali Özkaya , Yurdunuseven, Serkan koyuncu . Araştırın bakalım Ak partiliyim ama emirdağı ve bazı ilçeleri kaybedeceğiz . Ankara uyumaya devam etsin , nerde kaldı bizim üç Y’miz .