Şehit Ömer Halisdemir Ulusal Bisiklet Turu”na Katılanlar Afyonkarahisar’dan Uğurlandı

Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehit ve gazilerini

AFYONKARAHİSAR 13.07.2020, 22:00
Şehit Ömer Halisdemir Ulusal Bisiklet Turu”na Katılanlar Afyonkarahisar’dan Uğurlandı

Şehit Ömer Halisdemir Ulusal Bisiklet Turu”na Katılanlar Afyonkarahisar’dan Uğurlandı

Arnavutköy Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehit ve gazilerini anmak amacıyla gerçekleştirilen Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu kapsamında İstanbul'dan yola çıkan bisikletçiler Afyonkarahisar'a ulaştı.

Zafer Meydanında düzenlenen törene Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci katıldı.

Vali Gökmen Çiçek Afyonkarahisar toprağını Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine ulaştırılmak üzere Arnavutköy Belediyesi Spor Müdürü Mahmut Okur’a teslim etti.

Afyonkarahisarlı Hemşehrilerimizin Selamını İletin

Burada kısa bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek: “Kurtuluşun şehri Afyonkarahisar’da Ömer Halisdemir 4. Ulusal Bisiklet Turu’na katılan sporcularımızı ağırlıyoruz. Kendilerine öncelikle hoş geldiniz diyorum. İstanbul’dan yola çıkan sporcularımız, buradan sonra Konya’ya oradan da Niğde’ye ulaşacaklar ve Şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrine ulaşacaklar. Afyonkarahisar’dan tüm hemşehrilerimizin selamlarını götürmelerini ve böyle bir vatan evladı yetiştiren şehidimizin kıymetli ailesine şükranlarımızı iletmelerini istiyorum. Böyle bir tura katıldıkları için tüm sporcuları kutluyorum” dedi.

Vatan toprağının teslim edilmesinin ardından Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sporcuları Konya’ya uğurladı.

İstanbul'dan yola çıkan profesyonel bisikletçiler, geçtikleri illerden aldıkları vatan topraklarını Niğde’ye Ömer Halisdemir’n kabrine ulaştıracak. Toplamda 1100 kilometrelik bir yolu pedal çevirerek gidecek olan sporcular farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37