banner577

17 Nisan 2018 Salı 16:59
“Seçime hazırız, talimat bekliyoruz”

“Seçime hazırız, talimat bekliyoruz”

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada MHP’nin erken seçim çağrısına, “AK Parti olarak her seçimin sonrasında, bir sonraki seçim için hazırlık yapıyoruz. Şu anda sahaya hakim olan tek parti AK Parti’dir. Genel Başkanımızdan gelecek talimatı bekliyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Tanıtım ve Medya Başkanı M. Zahit Özer ile Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk katıldı.

Özel ailesine başsağlığı diledi

Yurdunuseven konuşmasına şehrimize büyük katkılar sağlayan Özerler ailesine başsağlığı mesajı ile başladı. Yurdunuseven mesajında, “Bugün Afyonkarahisar'ın hayırsever iş adamlarından merhum Yusuf Özer amcamızın değerli muhterem eşi Yıldız Özer rahmeti Rahman'a kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet,Özer ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Geçtiğimiz hafta yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi

“AK Parti olarak her hafta ilçe teşkilatlarımızın toplantılarına katılıyor ve istişarelerde bulunuyoruz” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Geçtiğimiz hafta yine ‘Kadim Kent Bolvadin’ buluşmaları kapsamında Bolvadin ilçesinde partililerle bir araya geldik. Burada Bolvadin Belediye Başkanımız Fatih Kayacan, yapmış olduğu çalışmaları katılımcılara anlattı. Sayın Belediye Başkanımıza yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın ‘Mazlum Coğrafyalar ve Ümmet'in Yetimleri’ konulu söyleşisine katıldık. Geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde güven tazeleyen Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler'i, OEDAŞ İl Müdürü Fatih Kasal’ı ve İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’ya nezaket ziyaretinde bulunduk. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğini yaptığı, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde ‘Binbir Renk Tek Millet’ ismiyle organize edilen ‘Büyük Roman Buluşmasına’ilimizden yaklaşık 20 Roman kardeşlerimizle Sosyal Politikalar Başkanı Davut Yılmaz ile birlikte katıldık. Güzel bir toplantı oldu. Burada bir kez daha şunu vurgulamak istiyorum: AK Parti olarak insanları dil, dil, ırk veya mezhep ayrımı yapmadan seviyoruz. Tamamen insan olduğu için ve Yaratan’dan ötürü seviyoruz. Bu düstur ile hareket ediyoruz. Bunlarla birlikte Erkmen Belediyesinin düzenlediği “Erkmen' de Bahar Şenliği” programına katıldık. Uluslararası Afyonkarahisar Hayvancılık Tarım ve Teknolojileri Fuarını ziyaret ettik” ifadelerine yer verdi.

“Oturma eylemleri ile halka nefret tohumları saçıyorlar”

CHP’nin oturma eylemleri konusunda da bir açıklama yapan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Bu ülkede oturarak hiçbir zaman bir yere varılamamıştır. Yürüyerek de bir yerlere varılmaz. Yürüyerek oturarak bir yerleri bir şeyleri elde etmek çok zordur. Dün duran adam eylemi yapanlar bugün oturma eylemleri ile halkın arasına kin ve nefret tohumları saçtıklarını unutmamalılar. Bu tür eylemler toplumda kin ve nefrete, ayrıştırmaya ve halkı bölmeye neden olur.Biz bu tür eylemlere sıcak bakmıyor, tasvip etmiyoruz. OHAL için oturma eylemlerine başlayan CHP bu şekilde kime hizmet ediyor. Bununla ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. CHP OHAL’den neden rahatsız. Kısa ve öz terör operasyonları… Onlar bunu kabul etmiyor ama ben kimlere nasıl hizmet ettiklerini yapmış oldukları konuşmaları anlatarak sizlerle paylaşmak istiyorum.”

CHP’nin OHAL’i kaldırın gerekçeleri

CHP’nin ‘OHAL’i kaldırın’ gerekçelerinin paylaşacağı mesajlarda yattığını kaydeden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce seçim öncesi, Doğu’da PKK terörü ve ‘sandık güvenliği’ sorulunca PKK’yı HDP’nin silahlı gücü ilan eden Kemal Kılıçdaroğlu,’Doğuda da HDP sandık güvenliğini sağlar nasıl olsa, silahlı birini oturturlar, mesele hallolur’ derken kime hizmet ediyordu? Kılıçdaroğlu’na, PKK’nın Kandil’deki bir elebaşısı olan Mustafa Karasu ‘ittifak yapalım’ çağrısında bulundu. Ardından HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş ise Kılıçdaroğlu’na “Birlikte omuz omuza çalışalım” dedi. Ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu, hala bu daveti kınamadı ve reddettiğini açıklamadı. CHP eski sözcüsü Selin Sayek Böke, HDP’ye AK Parti’ye karşı cephe çağrısı yapıyorum’ dedi. 7 Haziran seçimlerinde ise AK Parti tek başına iktidar olamayınca, CHP’li Şafak Pavey, PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP’li Demirtaş’a ‘Birlikte iyi salladık’ diyerek iş birliğini deşifre etti. Türkiye’de başta Ankara saldırısı olmak üzere, Afrin’debir çok askerimizi şehit eden ve çok sayıda kanlı terör eyleminin sorumlusu olan PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG, Kılıçdaroğlu’na göre terörist örgüt değil: ‘Bizim için YPG terör örgütü değildir. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur. Bunlarla birlikte CHP’de FETÖ’cü danışmanları da ortaya çıktı ve tutuklandı.”

“Vatandaşlar OHAL’den etkilenmiyor, teröristler rahatsız”

Yurdunuseven, “OHAL’de normal vatandaş yaşamını sorunsuz bir şekilde idame ettiriyor ama terör örgütü mensuplarına dokunulduğu için teröristler bu uygulamadan rahatsızlar. OHAL istemiyoruz diyenlerin niyetleri geçmişte olduğu gibi bugün de aşikârdır. CHP terörle mücadele için getirilen OHAL’den işte bu yüzden rahatsız. Bakınız bugüne kadar oturarak kimse iktidar olmuş değil. Kimse çalışmadan yorulmadan yatarak durarak yürüyerek iktidar olma hevesi içerisine girmesin. Bu millet hevesinizi kursağınıza bırakır haberiniz ola” dedi.

“IMF borcu, bölünmüş yol, hastaneler, üniversiteler…”

AK Parti ne yaptı diye soran CHP’lilere de cevap veren Yurdunuseven, “2002 yılında iktidara gelen ve CHP’nin yatıp kalkıp Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı diye sorduğu AK Parti ne mi yaptı. İMF'ye23.5 milyar dolar borç ödedi. 81 ile üniversite yaptı. Ekonomimiz dünyada ilk 20'ye girdi, hedefimiz ilk on. 26 tane Havaalanı yaptı. CHP’nin destekçilerinin ısrarla karşı çıktığı yüzlerce hastane yaptı. 19 bin kilometreyi aşkın bölünmüş yol yaptı. Yerli Tank Altay, Yerli Savaş Gemisi Bayraktar, İHA, S İHA, Atak Helikopteri, Uzun Menzilli Füze KAAN'ıenvanterimize kazandırdı. Köprüler tüneller, hızlı trenler… En önemlisi de darbe olduğunda kaçmadı” diye konuştu.

İşsizlik düşüşe geçti

“İşsizlik rakamları açıklandı” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Ocak ayında işsizlik geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,2 düşüş kaydederek yüzde 10,8 olarak gerçekleşti. Buna göre, istihdam edilenlerin sayısı, Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 357 bin kişi artarak 28 milyon 29 bin kişi, istihdam oranı ise 1,6 puanlık artışla yüzde 46,4 oldu” ifadelerine yer verdi.

Sanayi üretimi yüzde 9,9 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), 2018 yılı Ocak ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladığını kaydeden Yurdunuseven, “Buna göre, sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,9 arttı. Bütün bunları görmezden gelerek AK Parti ne yaptı diye soran bu zihniyetin bu ifadesini ben hakaret olarak değerlendiriyorum” dedi.

Bahçeli’nin erken seçim çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelen erken seçim çağrısı Başkan Yurdunuseven’esoruldu. Yurdunuseven, “Sayın Bahçeli, hem Cumhurbaşkanlığı ve hem de milletvekilliği seçimlerinin 26 Ağustos 2018 pazar günü yapılmasını önerdi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da, MHP Lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısına ilişkin ‘Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır’ dedi. Çıkacak sonuç milletimizi devletimizi hayırlı uğurlu olur inşallah.Şimdiden bir şey söylemek peşinden uygun olmaz Cumhurbaşkanımızın yarın Sayın Devlet Bahçeli ile bir görüşmesi olacak. Bu görüşme itibariyle bunun bir karara varılacak kanısındayım. Biz Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımızın bize vereceği talimatları bekliyoruz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki AK Parti geçtiğimiz seçimden bir gün sonra seçim hazırlığına başlatıyor.Yani bizler gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yarın seçim olacakmış gibi aktif bir şekilde sahadayız.Birileri gibi seçim gününü beklemiyor ve seçime birkaç ay kala seçim çalışmalarına başlamıyoruz. Biz sürekli sahadayız. Sizin de takip ettiğiniz üzere şu anda sahada AK Parti'nin tamamen hakimiyeti söz konusu” diye konuştu.

6. Olağan Kongre sürecini başlattı

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de Yurdunuseven’in ardından bir konuşma yaptı. Ertürk konuşmasında, “Malumunuz geçtiğimiz yaz aylarında AK Parti Genel Merkezinin Teşkilat Başkanlığı tarafından 6.Olağan kongre sürecini başlatma kararı sonrasında biz de Kadın Kolları olarak çalışmalarımızabaşladık ve ilk olarak çalışmalarımıza beldelerimizden başladık.Nüfusu 5 binin üzerinde olan beldelerimizde kongre yaptık.Tüzüğümüz gereği Işıklar ve Döğer beldelerinin nüfuslarının 5 binin üzerinde olması nedeniyle ilk olarak bu iki beldemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Daha sonra 39 beldemizde atama usulüyleKadın Kolları belde teşkilatlarımızı tamamladık. Daha sonrasında ilçe kongre çalışmalarımızı başlattık. Genel merkez Kadın Kolları Başkanımız Lütfiye Selva Çam hanımefendinin uygun görmesiyle Genel merkez koordinatörlerimizin talimatları ile İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak çok hummalı titiz bir çalışma yürüttük. Öncelikle ilçe başkan adaylarımızı ve yönetim kurulunu belirledik ve daha sonra sırasıyla kongrelerimizi yapmaya başladık” dedi.

Kadın Kolları Kongresi Cuma günü yapılacak

“AK Parti teşkilatlarında bilindiği gibi kongre bir yenilenme, bir tazeleme, aynı zamanda yeni arkadaşları aramıza alarakbüyüyerek çıktığımız bir süreçtir” diyen Ertürk sözlerini, “AK Parti'nin ne kadar dinamik ve aktif bir parti olduğunun göstergesi budur. İnşallah biz bu süreci İl Kadın kollarımızın Kongresi ile taçlandıracağız. Allah nasip ederse Cuma günü Ticaret Borsasında saat 14'te İl Kadın Kolları Yönetim ve yönetim kurulu kongrelerini gerçekleştirmiş olacağız. Kongremize tüm üyelerimizi kadınlarımızı davet ediyoruz.İnşallah Orman ve Su İşleri bakanımız Veysel Eroğlu, milletvekillerimiz,Genel Başkan Yardımcımız ve Ekonomi İşleri Başkanımız Jülide İskenderoğlu hanımefendi katılım sağlayacak. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız” ifadeleri ile noktaladı.

Son Güncelleme: 17.04.2018 17:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner581

banner585

banner590

banner587

banner583