27 Ocak 2017 Cuma 02:53
SANDIKLI’DAKİ FETÖ’CÜLERİN MARİFETLERİ!
SANDIKLI’DAKİ FETÖ’CÜLERİN MARİFETLERİ!

Sandıklı da bulunan ve Fetö yapılanmasının gözbebeklerinden olan,  belediye meydanındaki eski İşhanı diye bilinen binanın, 3 ve 4. katlarındaki bürolar Fetö’nün şirketi olan” Sandıklı Eğitim Öğretim Hiz.A.Ş.” tarafından satın alınarak dersaneye çevrilmişti.
Fetö ve işbirlikçilerinin sahte ve düzmece belgelerle tadilat yaparak bu katları   nasıl dersaneye dönüştürdüklerin belgeleri ortaya çıktı.
Eski İşhanı’ndaki bürolar 2004 yılında Fetö soruşturmasında tutuklanan Muzaffer Selek’in yetkilisi olduğu “Sandıklı Eğitim Öğretim Hiz. A.Ş.” tarafından satın alınıyor.
Satın alındıktan sonra Fetö’nün rant ve insan kaynağı olan dersaneye dönüştürmek için tadilat yapılması gerekiyor.
Tadilat izni için, belediyeye proje ile müracaat edilmesi ve gerekli izinlerin alınması belirtiliyor.
Binadaki diğer mülkiyet sahiplerinin değişiklik için rızalarının alınması elektrik, statik ve tesisat projelerini yetkili mimarlık bürolarına onaylatarak belediyeye müracaat edilmesi gerekiyor.
Ne yazık ki; vatandaştan istenen belgeler Fetö’cülerden istenmiyor.  
Basit bir mimari  proje gösterilip diğer belgeler aranmadan ve  yazışmalar yapılmadan, dönemin belediye fen memuru olan Ahmet Yılmaz tarafından imzalanarak tadilat izni verilmiş oluyor..
Bu olay, 15 Temmuzdan sonra ortaya çıkıyor.
Şimdi; sade vatandaş soruyor:
Kat irtifaklı binalarda proje değişikliği ve bina tadilatı için ne yapmak ve neler gereklidir?
Proje  değişikliği ve bina tadilatında eski kat irtifakının bozulmasına gerek var mıdır.?
Varsa; Fetö’nün Sandıklı’daki bu ve diğer binalarında yapılmış mıdır?
Proje değişikliği ve bina tadilatı için konu apartman yönetiminin gündemine getirilmiş midir? Getirildiyse, karar defterinde karar alınmış mıdır?.
Tadilat için yeni proje veya tadilat projesi hazırlanmış mıdır?. Değişiklik veya Yeni proje kat malileri tarafından kabul edilmiş midir?.  Muvafakatları noter aracılığı ile alınmış mıdır?.
Yeni proje veya tadilat projesinin uygulanabilmesi için, usulüne uygun olarak belediyeye müracaat yapılmış mıdır?. Gerekli belgeler Fetö’cülerden  istenmiş midir?. Fenni yönden belediye fen memurları burayı kontrol edip usulüne uygun olarak gerekli izinleri vermiş midir?.  Verdiyse tadilat ruhsatı veya yapı ruhsatı tanzim edilmiş midir?.
Edildiyse, bunların harçları vergileri ödenmiş midir?.
Tadilat bittikten sonra usulüne uygun olarak fen memurları tarafından projeye uygunluğu kontrol edilip oturum belgesi tanzim edilmiş midir?.
Edildiyse vergi resim harç tahakkuku ve tahsilatı yapılmış mıdır?.
Birçok kat malikinin bulunduğu İşhanı’nda uygunsuz ve kendi menfaatleri doğrultusunda yapılan tadilat sonunda ortak alanlar değiştiğine göre, ars paylarında değişiklik tapuya bildirilmiş midir?
Alınmayan vergi ve harçlardan dolayı belediye zarar ettirilmiş midir?.
Bu dersane açıldığından kapanıncaya kadar saat takmadan kaçak suyu nasıl kullanmıştır?
Fetö soruşturmasından tutuklu Muzaffer Selek’in avukatlığını Fetö’cü avukat Ali Rıza Küçükilhan’ın yaptığı ve dosyaya, belediyeye müracaatta bulunurken verilmesi kanun gereği olan belgelerin olmadığı belirtildi.
Anlaşıldığı gibi; Fetö’cülerin Sandıklı’daki etkinliği, zamanın belediye başkanı Mustafa Özpınar’ın dönemine rastlıyor.. 



 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BİLGİÇ 2017-01-28 00:03:44

çok geç saatlere kadar feto cu seleğin bilgisayar dükkanının kepenklerini kapatıp, yülsek okul elemanları, sandıklının feto imamları ile yeni yetme avukat bir araya gelip saat gece 3 lere 4 lere kadar toplantılar yapan yeni yetme avukat tan hiç kimse bahsetmiyor. küçükilhanında kankası olan avukat tan bahsediyorum. Biraz daha bekliyeceğim. açığa çıkmaz ise açık açık buradan teşhir edeceğim. o avukat okuduğu zaman anlarsa beni belkide bulacak tır. bulursa bulsun. korkacak da değilim. En fazla referanduma kadar beklerim.. Kazanamayacağım dava yok deyip kendinide çıracı başı gibi öne çıkarıp durmasın. borçlunun karşısında dava kazanamayan avukatmı olur. Avukat Hükümetin adamı olamaz. Hükümetin adamı vatandaşdır. Ey avukat bu dünya sanada kalmayacak, ortaklarınla beraber büronda müşteri bekleyip göz kırpıyorsun ammaa gün gelir kodeste ziyaretcide beklersin .. selek konuşursa zaten donuna koyverirsin. selek konuşmaz ise ben konuşucam

Avatar
Sandıkçının Mumu 2017-01-27 06:24:57

Tüm bunlar olurken Muzaffer Selek in en yakın kankisi Mustafa Sandıkçı dır. Rektör hoca hala bu adamın mumunu yandırıyor. Bilin bakalım niye???

Avatar
Sandikli 2017-01-27 23:26:16

Bu muzeffer selek kyk da yillarca internet calisdirdi buna buradan oyrenci gonderildi komur alimi bilgisayar bakimi yapti o komurler geri giderdi fetocu icin hic buna deyinen yok o memur nerede gece gunduz toplanti yapardi biride cikip sormuyor ki

Avatar
şakir kocaoğlu 2017-01-29 10:09:07

Onu bunu suçlamayın.Koskoca Cumhurbaşkanımız ''NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK?'' demedi mi?FETÖ 40 yıldır var.Ama AKP döneminde yüzde bir milyar büyüdüler.2010 referandumunda FETÖ'cülerle AKP'liler ''beraber ıslandılar yağan yağmurda''.

Avatar
Ismail akpınar 2017-01-27 08:57:14

O zaman ismail akpınarda 1,sıradan meclisteydi.heryanı boklu değnek bunların herkes kesesini doldurma peşinde

Avatar
Realite 2017-01-29 02:42:26

Sandıklı yöresindeki son on yılın bütün öğrencileri bu dersaneden geçti buna ne demeli o gün herkes memnundu şimdi tu kaka yapılması insanoğlu için manidar.hep kötü tarafı görür olduk yerelde ve genel idarede bu imkanları sağlayanların suçu yok niye iyi hizmetlerdi bunlar ta ki 15 Temmuz da darbe toslamasıyla hizmeti ve TAYYİBİ SEVMEYENLER düşürdü toplumu birbirine