08 Şubat 2018 Perşembe 16:47
Saadet Partisi Değerlendirme Toplantısı

Saadet Partisi Değerlendirme Toplantısı

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı değerlendirme toplantısı yapıldı.Değerlendirmede İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Erhan Akpınar açıklamada bulundu.

Ocak ayının değerlendirildiği toplantıda yapılan ziyaretler ve görüşmeler konuşuldu.

Erhan akpınar ; ziyaret ve görüşmeler güzel bir havada gerçekleşti.Tüm partilerin zaman zaman görüşerek birbirlerine görüş ve düşüncelerini aktarması gerekiyor dedi.

Ziyaretlere ; İl Başkanı Adnan şenel , İl başkan Yardımcıları Erhan Akpınar , Hamza Gümüşkanat , İsmail Hakkı Yılmaz , İl yas Dikici ,H.Hüseyin Uğurlu Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva katıldılar.

Partilerden ; Millet Partisi İl Başkanı Selahattin Genç , Vatan Partisi İl Başkanı Halil Şahin , Büyük Birlik Partisi Mkyk Üyesi Cemil Çoker , Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven , Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Karagöz ,Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vekili Merkez İlçe Başkanı Vedat Sezer, İyi Parti İl Başkanı Erdal Gümüş'ü ziyaret edildi.

Resmi Kurum , Sivil toplum kuruluşları Oda ve Basın ziyaretlerimiz oldu.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu , İkinci Sanayi Sitesi Başkanı Bekir Koçak Ziyareti ,Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları, Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Mevlüt Ülker,Afyon Time Gazetesi Sahibi Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday , Agd Afyon Şube Başkanı Muharrem Coşkun ziyaret edildi.

Resmi Kurum , Sivil toplum kuruluşları, Oda ve Basın ziyaretlerinde Afyonkarahisar ilimizin gelişimi ve çözülmesi gereken konular ve konuşuldu.

Parti ziyaretlerinde konuşulan mevzular ise partiler arası diyalogu geliştirelim , Türkiye'nin meselelerini birlikte mütalaa edelim. Türkiye'de çok farklı kanaatlere ve fikirlere sahip olan, sadece siyasi partiler değil, düşünce kuruluşları da bir araya gelsin. Meseleleri birlikte mütalaa edelim. Elbette farklılıklarımız olacak, birbirimizi ikna edemeyeceğimiz konular olacak. Bunu tabii karşılamak lazım. Biz farklılıklarımızı değil, ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım.

Seçim kanunları ve Siyasi Partiler kanunu’na dair teklifler hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı (Başkanlık) Sistemine geçildiği, bu değişiklik, ülke idaresini şekillendiren bütün yasalarda gerekli düzenlemeleri ve değişiklikleri zorunlu

kıldığı anlatıldı.

Kamuoyunca uyum yasaları diye adlandırılan bu düzenlemelerin en önemlileri hiç şüphesiz seçim kanunları ve siyasi partiler kanununda yapılacak değişikliklerdir. Uyum yasaları yapılırken adalet ve kaliteli bir yönetim şekli ön şart olarak benimsenmeli ve sistemin bu yönlerini muhafaza edecek mekanizmalar geliştirilmelidir.Ayrıca yapılan anayasa değişikliği ve ona bağlı düzenlemelerin sürdürülebilir olması ve kaliteli bir yönetim şeklini teşekkül ettirebilmesi için siyasi partilerin, düşünce kuruluşlarının, sivil toplumun, akademisyenlerin, kısacası toplumda düşünce üretenher kesimin söz konusu sürece katılımları temin edilmelidir.

Saadet Partisi olarak, ülkenin yönetimini şekillendiren ve dolayısıyla toplumsal barışı ve huzuru esas itibariyle ilgilendiren seçim kanunları ve siyasi partiler kanunlarındaki değişiklikleri çok önemsiyoruz.

Hazırlanan Seçim kanunları ve siyasi partiler kanunu’na dair teklifde ; Yüzde 10 Barajı Tamamen Kaldırılması , Hazine Yardımı Bütün Partilere ve Hakça Yapılması , Partiler Arası İşbirliği İmkanı Oluşturulması,

Basın Yayın Kuruluşlarının Tarafsızlığının Temin Edilmesi , Cumhurbaşkanı Adayı Göstermek İçin Gerekli 100 Bin İmza Şeffaf ve Kolay Olması konularından oluşmaktadır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.