RSP Teknofest’te

Ücretsiz kolej eğitimi veren Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Havacılık

AFYONKARAHİSAR 23.03.2021, 18:33
RSP Teknofest’te

RSP Teknofest’te

Ücretsiz kolej eğitimi veren Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’e gidiyor.

Okulda oluşturulan ve her grupta 4 öğrenci bir danışman öğretmenin bulunduğu Roket Takımı, Uçak Takımı ve Dron takımı ile yarışmaya katılacak öğrencilere başarılarından dolayı İbrahim ÇAKAL madalyalarını verdi.

Oluşturulan Roket Takımı, Uçak Takımı ve Dron takımı Roket, İnsansız Hava Aracı (sabit kanat) ve İnsansız Hava Aracı (döner kanat) katogerilerinde yarışmalara katılacaklar.

Roket takımında bulunan öğrencilerin danışman öğretmeni aynı zamanda kolejin Makine Teknolojisi Alanı Alan Şefi Öner ÖZKAN, Uçak Takımı danışman öğretmeni aynı zamanda kolejin Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Alan Şefi Abdülkadir YILDIRIM ve Dron Takımı danışman öğretmeni aynı zamanda Elektrik – Elektronik Öğretmeni Mustafa KUTLU öğrencilerin uzun zamandır bu yarışmaya katılmak için efor sarf ettiklerini belirtiler.

Okul Müdür Yardımcısı ve projeler sorumlusu Emrah MURAT; “Öğrencilerimiz ile uzun süredir beraber çalışıyoruz. Bugün itibari ile başvuru sürecini iyi bir şekilde tamamladık. Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalar ile hem bizim göğsümüzü kabarttı hem de kendilerini bilimsel ve teknolojik olarak geliştirme fırsatı buldu ”dedi

Okul Müdürü İbrahim ÇAKAL öğrencileri tek tek tebrik ederek, madalyalarını verirken; “Öğrencilerimiz ilk günden itibaren pandemi sürecinde bile en iyi şekilde bu yarışmaya hazırlandılar. Hazırladıkları projelerle okulumuz olarak gurur duyuyoruz. Mesleki eğitimde üretimin ne kadar önemli olduğunu pandemi sürecinde el dezenfektanı, el dezenfektanı cihazı ve dezenfektan kabini üreterek bir değer yaratmayı başardık. Okul şu anda da kendi ürettiği duvara monte el dezenfektanı cihazlarını kullanarak öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını korumaya devam ediyor. Şimdi de gözümüzü daha yükseklere diktik ve havacılık alanında önemli bir yarışma olan Teknofeste katılım için başvurumuzu yaptık. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Yorumlar (0)
17
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57