Pişkinlik..

AFYONKARAHİSAR 09.04.2021, 00:30
Pişkinlik..

Pişkinlik..

“Yolsuzluk var mı, yok mu sayın efendi?..”

“Ne yolsuzluğu?.. Milletin malına bir şey olmuş mu, olmamış mı?.. Bakıyorsun olmamış... Olmamışsa kalkıp yok böyle, yok şöyle diyeceksin..”

**

“Bir şirketten 100 bin lira hibe alındı mı?..”

“Şimdi orada makbuz önemli.. Bakacaksın makbuz var mı, yok mu.. Makbuz varsa mesele yok.. Ne diyor, makbuz var mı?.. Hani makbuzun diyecek, bizim guru da diyecek ki işte makbuzum.. Yok böyle, yok şöyle..”

**

“Elektrikçinin çantayla makama girdiği doğru mu?”

“Çanta girer.. Bakacaksın çantada para var mı, yok mu?.. Şimdi burada bir çanta geçse, ona içinde para var dersen olmaz... Belki içinde kitap var.. Belki prasa koymuş.. Diyor ki çanta ile girdi boş çıktı, çanta kendi çıkar gider, yanına adam mı lazım... Yok böyle, yok şöyle..”

**

“Birçok işi ihalesiz davetiye usulü adrese teslim yapıldığı doğru mu?..”

“Ne yapıyor, şartname ona göre hazırlanıyor bazı ilaveler yapıyor.. İlave edince çıkartıyor bir kısmını bu tarafa koyuyor.. Koyunca bir kısmını kaldırıyor neticede.. Tabii o tarafa koyunca, bu taraftan kalkıyor.. İki taraf kalkınca iş bitiyor.. Şimdi deniliyor ki yok böyle, yok şöyle...”

**

“Ya usulsüz yapılan imar değişiklileri?..”

“Vatandaş elinde paketle gelmiş.. Demiş ki, paketime göre imar değişikliği istiyorum.. İster.. Ne yapacak, apartman yapacak.. Apartman biliyorsunuz, insanların barınması için kaldıkları yerdir.. Bir nevi imarı şöyle değil de, şöyle yapalım şeklinde teklif ediyor.. Bir pakete bakıyoruz bir mevzuata.. Vatandaşın hatırını mı kıralım, mevzuatı kırıyoruz.. İşte budur mesele.. Deniliyor ki, yok öyle, yok şöyle..”

**

“Konumunuz gereği sizin örnek olmanız, gerekmez mi?..”

“Biz yapılanları vatandaşın hayrına Allah rızası için yapıyoruz.. Haa garip gureba için hibe almışsak yerinde kullanmışızdır, dolayısıyla örnek olmuşuzdur.. Elhamdülillah..

Kısacası.. Cevap verilecek bişi yok!

Ortada bir şey yok yani..”

**

Mesnetsiz boş iddialar, yani!..

**

Pişkinliğe bak sen..

Ve kendisi hâlâ orada oturabiliyor..

“Biz söylentilere kulak asmayız, kasetçiyle, guruyla yolumuza devam ederiz” demiş zaten..

Çünkü, mühür bugün için onda..

Yarın?

**

Pişkinliğin, yüzsüzlüğün bu kadarı fazla..

Yok böyle, yok şöyle..

**

Hadi çık bakalım bi çarşıya..

Vatandaşla bi göz-göze gel hele..

Anlarsın ne duruma düştüğünü..

Yok şöyle, yok böyle neymiş görürsün!..

**

Hayırlı Cuma’lar..

Yorumlar (6)
Sandıklı lı 2 gün önce
Kaldı iki yıl,
İster başkanlığa ister vekilliğe aday olsun her ikisindede başarılı olamayacak.
Bu sefer Sayın Cumhurbaşkanı kimi aday gösterirse göstersin oy veririz düşüncesi olmayacak. Bu gün yanlız bıraktığı ve görmezden geldiği kişiler seçim zamanı sözünü söyleyecek.
En demokratik hak olan Oy kullanmamak Bile bir protesto biçimidir ki İstanbul Ankara ve Antalya Ak partili olupda oy vermeyen küskünler yüzünden kaybedildi.
Sayın başkanda o zaman anlayacak bu yabancı sevdasının boş olduğunu.
yerli 3 gün önce
sayın yazar koltuk gidince gurusu derisi yanında kalacakmı zannediyorsun onu boşver sandıklıda insan yüzüne bakamayıp terk etmezse zaman gösterecek
Cemal 3 gün önce
Eskisi Gibi nerde çarşıda esnaf ziyareti Ankara yollarindayiz muhteşem bir proje daha geliyor şimdiden hayırlı olsun Ankara dönüşü ses Seda Yok hayırlı olsun kelimesi iş biter söz verdiğimiz gibi yaptık sandıklımiza hayırlı olsun dersin bizimki olmayan Bir şeye hayırlı olsun en son Ankara ya niye gidildi genç encümen arkadaş ile gençler için güzel bir proje için gidiyoruz dendi yorumları alalım dendi face'den yorumlar yazıldı.. sonuç yola çıkarken hayırlı olsun dendi.. sonra ses Seda Yok gençler bekliyor daha başkan efendi müjdeyi
03 Sandıklı 2 gün önce
Kindar başkan tiribüne oynadiği apaçık ortada.Allah var reklamını iyi yapiyor.Sosyal medyada bol bol müjdeler veriyor yaptığı bir is yok.El altından yaptıkları haksızlık usülsüzlükleride inkar edecek kılını bile kıpırtmadan bildigindan kalmayan zorba bir kişilik.Ak partide böyle müptezel harhangi bir konumda aday gösterilecek olursa kesinlikle uyumuz ak partiye vermeyecegimizi parti yönetimine bildirmis olalim şimdiden
sandıklılı 2 gün önce
sayın yazar sizin yazılarını göre taraflı davrandığı bu kişiler makam gidince selam verecek zannediyor şimdi ayakları yer basmıyor koltuk gidince beni kandırmışlar derse sanki inanacaklar
yerli 2 gün önce
tiribünü oynasa ne olacak Afyon bunu destekliyormu 1 kişi hariç afyondan kaç millet vekili gidecekte buna sıra gelmez Sandıklılıda oy buna vereceğini hiç düşünmüyorum çevresi verir
5
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:54
Güneş 06:21
Öğle 13:04
İkindi 16:43
Akşam 19:37
Yatsı 20:58