​​​​​​​Özkaya, “Afyonkarahisar Üretimin ve İstihdamın Merkezi Olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya,

AFYONKARAHİSAR 04.01.2022, 17:05
​​​​​​​Özkaya, “Afyonkarahisar Üretimin ve İstihdamın Merkezi Olacak”

Özkaya, “Afyonkarahisar Üretimin ve İstihdamın Merkezi Olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Afyonkarahisar’ın önemli bir sanayi bölgesi olacağına dikkat çekerek, bu yönde önemli çalışmalara imza atan Milletvekili Özkaya, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Kaymakam Osman Bilici ile birlikte OSB’de incelemelerde bulundu. Emirdağ OSB’de 850 kişinin istihdam edildiğini ifade eden Milletvekili Özkaya, “İnşallah burada binlerce vatandaşımızın çalıştığı günleri göreceğiz. Emirdağ’da ve tüm ilçelerimiz de sanayileşmeye önem veriyoruz. Artık Afyonkarahisar sadece tarım alanında değil, sanayi anlamında da marka bir şehir olacak” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni ekonomi modeline değinerek açıklamalarına devam eden Milletvekili Özkaya, “Afyonkarahisar inşallah üretimin ve istihdamın merkezi olarak, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı modelin örnek bir şehri olacak” dedi. Milletvekili Özkaya ve beraberindeki heyet, OSB Müdürü Oğuz Şamil Çil’den bilgiler alarak, OSB’de faaliyet gösteren bir dondurulmuş gıda fabrikasını da ziyaret etti.

Başkan Köycü’ye Ziyaret

Emirdağ ziyaretleri kapsamında Milletvekili Özkaya, TBMM Başkanlık Müşaviri Cengiz Sağlam’ın annesi Keziban Sağlam’ın cenaze merasimine de katılarak, taziyede bulundu. Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Öztürk Köycü’yü de ziyaret eden Milletvekili Özkaya, burda oda çalışmaları ve çiftçilerin mevcut durumu ile alakalı görüş alışverişin de bulundu.

Yorumlar (0)
banner659
-9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:06
Öğle 13:13
İkindi 15:48
Akşam 18:11
Yatsı 19:32