Otogar - Hastane kavşağına köprülü kavşak yapılması elzemdir!

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş,

AFYONKARAHİSAR 07.09.2022, 16:48
Otogar - Hastane kavşağına köprülü kavşak yapılması elzemdir!

Otogar - Hastane kavşağına köprülü kavşak yapılması elzemdir!

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş, yaptığı basın açıklamasında, Otogar - Hastane kavşağına köprülü kavşağın yapılmasının elzem olduğunu dile getirerek tekrar yetkililer seslendi.

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş, basın açıklaması şu şekilde, “Geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi gündeminde de olan, bir meslektaşımızı, İlimizde sevilen bir taksici esnafımızı ve yolcumuzu elim bir trafik kazasında hayatını kaybettiği, Hastane - Otogar Kavşağına artık çözüm üretilmesi elzemdir. İhtisas konumuz olduğu için tekrar basın açıklaması gereğini duyduk. Bu kavşak bakıldığında belki proje hatası olmayan, kontrollü ışıklı bir kavşaktır. Trafik kurallarına uyulduğu zaman kazalar en aza inecektir, teorik olarak böyle düşünüldüğünde doğrudur. Ancak; pratik olarak insan unsurlu hayatın akışı özelikle İzmir yolundan gelen ağır vasıta, yükü 50 tona yakın bir tırın nasıl kontrolü sağlanır veya canlı hayvan nakliyesi, sıvı yük taşıyan kamyonların meslektaşlarımız kerhen de olsa hataya maruz kalıyor. Otogar ve Hastane tarafını kullanılan sürücüler bir an yeşil yansa da yanmasa da riske girmek zorunda kalıyor. Hayatın gerçekleri çünkü hastaneye yetişecek bir yakını var araçta yada otobüse yetişecek bir yolcu, Recep kardeşimizin ve yolcumuzun acısı her zaman içimizde kalacak. Allah korusun orada 80 kişi yolcu ile bir halk otobüsü de olabilirdi en az oradan 150 sefer halk otobüslerimizin, en az 650 sefer Minibüslerimizin seyri seferi var. Rabbim kimseye kaza yaşatmasın. Devletimizin, Kara yollarındaki hassasiyeti her kesimden takdire şayandır, bunu en iyi anlayan kıymetini bilen biz Şoför Esnafıyız. Sayın Ulaştırma Bakanımızın, Sayın Valimizin, projede olan Köprülü kavşak düzenlemesine öncelik verilmesini istiyoruz” dedi.

Yorumlar (1)
afyon 4 hafta önce
doğru tespit acilen yapılması lazım bundan daha önemlisi şoförlerin eğitilmesi lazım trafik iletişim ahlak ve görgü kurallarına göre malesef şoförlerin çoğunluğu çok kötü
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak 05:28
Güneş 06:49
Öğle 12:52
İkindi 16:08
Akşam 18:44
Yatsı 20:00