Okçuluk Merkezine Bakan Kasapoğlu’ndan 2 Milyon Liralık Ödenek

Afyon Şehir İstasyonu sahası içinde ata sporu okçuluğun yaşatılacağı binanın

AFYONKARAHİSAR 07.05.2021, 14:56
Okçuluk Merkezine Bakan Kasapoğlu’ndan 2 Milyon Liralık Ödenek

Okçuluk Merkezine Bakan Kasapoğlu’ndan 2 Milyon Liralık Ödenek

Afyon Şehir İstasyonu sahası içinde ata sporu okçuluğun yaşatılacağı binanın restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 2 milyon liralık ödenek gönderilecek.

Gençlik Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’nun Afyonkarahisar’a yaptığı ziyaretin yankıları sürüyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, okçuluk sporunun yaşatılacağı binanın restorasyonu için Bakan Kasapoğu’ndan destek istedi. Zeybek Başkan’ın bu talebini geri çevirmeyen Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu 2 milyon liralık ödenecek göndereceklerini ifade etti.

ATA SPORUNU BURADA YAŞATACAĞIZ

Meclis kararıyla Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ne ait binayı kiraladıklarını hatırlatan Zeybek Başkan; "Hatırlanacağı üzere Ata Sporu Okçuluğun gelecek nesillere aktarılması ve Sporu teşvik" amacıyla 10 yıl süreyle kiraladık. Restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra burada ata sporu olan okçuluğu yeni nesillere sevdirecek aynı zamanda öğreterek kültürel değerlerimizi hatırlatacağız. Geleneksel sporları halkımızla buluşturmaya önem veriyoruz. Bu anlayışla yeni bir imkan daha oluşturarak, ata sporumuz olan okçuluk kursunu Afyonkarahisar’da açacağız. Vatandaşlarımız burada okçulukla ilgili kurs alacaklar ve ata sporumuz olan okçuluğa ayrı bir ilgi oluşacak. Bu binamız, geleneksel ve ata sporlarımızın yaşatılması, amatör spora katkı sağlaması adına önemli bir çalışma olacak. Sağolsun bakanımız 2 milyon liralık bir ödenek tahsis edecek. Gençlik Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
22
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Haziran 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:26
Öğle 13:04
İkindi 16:59
Akşam 20:33
Yatsı 22:16