Muhterem, dön gari..

Türkiye'deki gelmiş geçmiş en iyi mizah programlarından biri olan "Şok" programı için 90'lı yılların Zaytung'u diyebiliriz.

AFYONKARAHİSAR 05.06.2022, 23:52
Muhterem, dön gari..

Muhterem, dön gari..

Türkiye'deki gelmiş geçmiş en iyi mizah programlarından biri olan "Şok" programı için 90'lı yılların Zaytung'u diyebiliriz.

Atv'de yayınlanan programın sunucusu bir dönem de haber spikerliği yapan Korcan Karar'dı. Onu ana haberlerden hatırlamışsınızdır

Şok’ta yaşanan olaylarla, sunduğu yöntemlerle beyinleri yakan absürt bir programdı.

Mesela; Bir haber de Korcan Karar'ın Cine5'in şifreli olduğu dönemde insanlara bu kanalı izletmek için bulduğu değişik yöntem..

Karar'ın açıkladığı yöntem; "Yüzünüze saç spreyi sıkıp amuda kalkarsanız Cine5'i şifresiz izleyebiliyorsunuz"muş. Size dünyanın en saçma cümlesi gibi gelse de o dönem insanlar bunu denemiş!..

Diğer abukluk da "Telefonda numara çevirmeden önce "Graham Bell"in doğum tarihi tuşlanırsa görüşmelerde para yazmayacak" duyurusu..

İnsanlar da buna inanıp PTT'yi arayarak "Gün ve ay olarak mı tuşlanacak?" diye sormuş..

Halkımız her şeye inanmaya müsait..

Korcan Karar ısrarla programın "mizah" programı olduğunu söylese de ne yazık ki birçok insanı bir türlü inandıramamış..

İnsanlar Şok programı sayesinde çabuk zengin olabileceklerini de düşünmüştü. Şok programı sigara kağıtlarının sarı renkli ambalajında altın, gümüş renkli ambalajında ise gümüş bulunduğunu iddia etmiş, buna inanlar da sokağa dökülmüş ve her yerde sigara ambalajı aramışlardı..

Hatta vatandaşın biri evini satıp İtalya’dan seperatör getirtmişti, sonuç ise hüsran..

Programın birinde, babası uzaya gönderilen ve yıllardır ödenek yetersizliğinden dünyaya döndürülemediği iddia edilen 20 yaşında bir genci ekrana çıkardılar.. Genç hıçkıra hıçkıra ağlıyor, “Babamı geri döndürün..”

Ertesi günü vatandaşlar kampanya başlatıp para toplamaya kalktılar, uzaya gönderilen vatandaşımızın geri getirilmesi için..

Demiştik ya, “Halkımız her şeye inanmaya müsait”

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’de seçimden önce Sandıklılara söz vermişti; “Sanjet’e zam yapmayacağım”

“1000 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikasının anlaşmasını imzaladık, 6 ay sonra fabrika açılacak..” demişti..

Seçmen inandı ve tekrar seçti..

Geçen hafta Sanjet’e yüzde 25 gece zammı yaptığı ve seçimden bu yana yüzde 500 oranında zam yaptığı ifade edildi..

Tekstil fabrikası ise önümüzdeki seçimden sonraya kaldı..

Başkan Mustafendi mesaisinin çoğunu Twitter’de harcıyor..

Yollar bozukmuş, istihdam sorunu varmış, hastanede doktor eksiği emniyette polis eksiği varmış..

Mustafendi ilçe başkanı değil ki, belediye başkanı..

Ne yapsın!

Eski Milli Eğitim Müdürü gitsin diye yapmadığı kalmamıştı..

Şimdi, doktor, polis kadrosu eksik, oralı değil!..

Muhterem; seçim, Twitter’den yapılmayacak, Tunceli’deki vatandaş Sandıklı için oy kullanmayacak..

Sandıklı’ya dön gari..

Vatandaş, sıkıntılı..

Ayrımcılık istemiyor, birlik ve huzur içinde yaşamak istiyor..

Hatırlatmış olayım..

**

Hayırlı günler..

Yorumlar (4)
Sandıklılı 7 ay önce
Sayın Yazar su arsasını satıgı otel alışveriş merkezi vardı Belediyenin yapıp işleteceği maketiyle beraber afişlerde reklam yaptığı. Afyonun sayılı zenginleri arasına girdiği malının mülkünün haddi hesabi olmadığı söyleniyor. Öyleki çoğu mal mülkünün hesabını veremeyeceğinden akrabasının sagın solun baldızının üstüne ettiği söyleniyor. Kızık yolundaki besihane bittiğinde üstüne dösetiği güneş panellerinin aylik elektrik geliri 250 bin lira olacaği söyleniyor. Yanlız kefenin cebi dün yoktuysada yarında olmayacak ve hesap günü sorulacak tüm yaptıkları. Ha bu makam koltukta ebedi kalmayacak bakalım ozaman toplum içine nasıl çıkacak
Kasparov müdürüm 7 ay önce
Eski ilçe Milli Eğitim müdürü Sandikliya gelmiş geçmiş en iyi milli eğitim müdürüdür. Nami diger Kasparov'dur. Inanmayanlar onla santranç oynayabilir. Herkes unutulur o unutulmaz. Bir gün yeniden buluşmak dileğiyle
BESANECİ DOKTOR 7 ay önce
SAYIN YAZAR HANGİ VERİLEN SÖZLERİ TUTTUKİ SIRMA DİŞLİM ASLINDA SENDE BİZDE BOŞUNA YAZIYORUZ ÇÜNKİ ARTIK HEPSİ ARSIZLIGI ELE ALMIŞLAR UMURLARINDA DEGİL PATLAK GÖZLÜ DEV GİBİ Bİ GÖZÜ YETDE Bİ GÖZÜ TELEFONDA FENOMENLİK PEŞİNDE SANJETE BU KADAR ZAM HİÇ NORMAL DEGİL HERALDE KENDİSİ BELEŞ YAKANLARDAN GALİBA PARA VERMEDİGİ İÇİN FAKİRİN HALİNDEN ANLAMAZ SABİT YAKANLAR YANİ KİNTÖRSÜZ ISINANLAR BİR DAİRE PARASINA ÜÇ DAİRE ISITIYORLAR BAKAN ÇEKEN YOK SADECE SAAT SATIP ZAM YAPMASINI BİLİYORLAR TAM BUR KEŞMEKEŞLİK YAŞANIYOR HABİRE İŞCİ ALIYOR BUNLARIN PARASI NERDEN ÇIKACAK TABİKİ YAZ GÜNÜ YAPTIGI ZAMLARDAN AMA MİLLET VALLA ÇOK KÖTÜ BEDDUA EDİYOR SEN TRİLYONER OLDUN YANDAŞLARIN MİLYONER OLDU KASETCİ GURU ÇOCUK ET GAFA AYAKCILARIN OLAN ŞÖFERİN BODRUMCU KASABIN OGLAN MISTIK VB AMA ALMAYIN MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE BİR ZAMANLAR DOKTOR YOK DİYE ONA BUNA BAGIRTIP İLÇE BAŞKANLARINI SUÇLUYORDUN HADİ BAKALIM İLCE BAŞKANI SENİN EMİR ERİN GİBİ MASAALLAH VERİ EL ELEDE DOKTOR POLİS EKSİGİNİ GİDERİN BAKALIM PARSELCİ BAŞIYLA VALLA BİRİNİZ BESANE BİRİNİZ PARSEL SİHİRBAZI OLDUNUZ YÜRÜYÜN GARI KİM TUTAR SİZİ GARİ
Kul hakkı 7 ay önce
Ahmet saylık ilçe başkanıykrn hastanede beden doktor yok dşye başka hesaplardan yazdıyodun.şimdi parsel emrinde hadi yap,hadi yap.sıra o SSK sız 8,10 sene çalıştırdığın meclis üyesinede gelecek.
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak 06:26
Güneş 07:53
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06