Motofest 2022'de Sağlık Müdürlüğü de Alandaydı

31 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında İlimizde gerçekleştirilen Dünya Motokros

AFYONKARAHİSAR 05.09.2022, 19:43
Motofest 2022'de Sağlık Müdürlüğü de Alandaydı

Motofest 2022'de Sağlık Müdürlüğü de Alandaydı

31 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında İlimizde gerçekleştirilen Dünya Motokros Şampiyonası MOTOFEST 2022 etkinliğinde, Müdürlüğümüz de farklı birimleriyle alandaydı.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından etkinlik alanında stant açıldı. Hafta boyunca açık kalan stantta emzirmenin teşviki ve anne sütünün önemi, obezite ve sağlıklı beslenme, davranışsal bağımlılıkla mücadele, kronik hastalıklar, sağlıklı su ve gıda, akılcı ilaç kullanımı gibi birinci basamak sağlık konuları hakkında afişler asıldı. Konusunda uzman personelimiz tarafından bilgilendirmeler yapılarak broşürler dağıtıldı. Ayrıca standımızı ziyaret edenlerin Beden Kitle İndeksleri ve Vücut Yağ Analizleri hesaplanarak obeziteye yönelik taramaları yapıldı ve riskli görülen kişilere gerekli bilgilendirme ve yönlendirmede bulunuldu.

Sağlık Hizmetleri Başkanlığımız uhdesindeki UMKE ve 112 acil sağlık hizmetleri ekiplerimiz de alanda sahra hastanesi kurarak sağlık hizmeti sundu. Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Mehmet Pala koordinasyonundaki ekiplerimiz festival süresince ziyaretçilere ve sporculara sağlık hizmeti verdi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şükrü Boz ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Hakan Güdücü alanda görevli sağlık personelimizi ziyaret ederek çalışmaları inceleyip kolaylık diledi.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:53
İkindi 16:14
Akşam 18:52
Yatsı 20:09