Mısırlıoğlu “Mera anlaşmazlığının takipçisiyiz”

Bayat İlçesi Sağırlar Köyü ile İscehisar İlçesine bağlı Seydiler Kasabası

AFYONKARAHİSAR 24.05.2022, 19:21
Mısırlıoğlu “Mera anlaşmazlığının takipçisiyiz”

Mısırlıoğlu “Mera anlaşmazlığının takipçisiyiz”

Bayat İlçesi Sağırlar Köyü ile İscehisar İlçesine bağlı Seydiler Kasabası arasında Mera alanı yüzünden çıkan anlaşmazlık büyüyor.

İYİ Parti İl Başkanımız Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısı sonrası olay yerinde incelemelerde bulunarak Sağırlar Köyü İhtiyar heyetinden bilgi aldı.

Başkan Mısırlıoğlu “Sağırlar Köyü İhtiyar heyetinin bana aktardığı bilgiye göre, tartışma konusu mera bölgesi Sağırlar Köyü sınırları içerisinde kalmakta. İddiaya göre bu Mera bölgesi 2018 yılında Seydiler Kasabası adına tapulandırılmış. Sit alanında bulunan saha Turizm sahası yapılmak istenmekte. Köylüler Köy konağının hatta köy mezarlığının bir kısmının bu alan içerisinde kaldığını ifade ettiler. Burada yapılmak istenen sondaj çalışmasına engel olmak için çaba gösteren Köy halkına “ Devletimiz meseleleri uzlaşarak çözmeye çalışır. Tahriklere kapılmayın ve sağduyulu olun. Hakkınızı hukuk önünde arayın. Ne Sağırlar köyü sakinlerinin nede Seydiler halkının mağdur olmasına gönlümüz razı olmaz. Burada bir hak mağduriyeti varsa İYİ Parti olarak olayları yakından takip ederiz. Yapılan bir yanlış varsa hukuk düzeltir. Bu konuda bana iletilen bilgileri Sayın Valimize aktaracağım. Ecdadımızın kanlarıyla sulanan topraklarda bir vatandaşımızın burnunun kanamasına gönlümüz razı olmaz.” dedi.

İYİ Parti Başkanımız Mısırlıoğlu’nun bölgede yaptığı incelemelere, il başkan yardımcımız Ömer Yılmaz, Belediye Meclis üyemiz Harun Sağlam, Bayat İlçe Başkanımız & İGM üyemiz Şakir Cirit ve İscehisar İlçe Başkanımız Necmi Özsarı eşlik ettiler.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16