Mısırlıoğlu, “Bunun adı tek kelimeyle basiretsizlik”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İGM toplantısında kendisine yöneltilen sorulara

AFYONKARAHİSAR 07.09.2022, 16:52
Mısırlıoğlu, “Bunun adı tek kelimeyle basiretsizlik”

Mısırlıoğlu, “Bunun adı tek kelimeyle basiretsizlik”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İGM toplantısında kendisine yöneltilen sorulara net yanıtlar veremeyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’un şaibeli işlere bulaşarak çevresindekileri de zan altında bıraktığını söyledi.
İGM Başkanı Burhanettin Çoban’ın yaptığı açıklamayı değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, milletin gözündeki güvenin yitirildiğini ve meclisin itibarının zedelendiğini söyledi. Mısırlıoğlu, Çoban’ın yaptığı açıklamayı şöyle değerlendirdi: “İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Genel Sekreter Toy’un 2 dönem önceki Validen aldığı yetkiyle böyle bir para aktarımı yaptığını söylüyor. Paranın tutarını da 5 Milyon TL olarak değil, 500 Bin TL olarak açıklıyor. Kendisi de durumu yeni öğreniyor. İlk toplantıda gıkını çıkarıp açıklama yapmayan Toy, dünkü toplantıya da katılmıyor. Toy, bu hareketleri ile İGM Başkanı Burhanettin Çoban’ı da zan altında bırakmıştır.”

Mısırlıoğlu, Toy’un eski Vali Mustafa Tutulmaz’dan aldığı yetkiyle Hocalar İlçesi’ne para aktardığını ancak bunu bile kamuoyunun aklına soru işareti getirmeden açıklayamadığını belirterek durumu “basiretsizlik” olarak değerlendirdi. Mısırlıoğlu; “Toy’un madem böyle bir yetkisi vardı, kendisine soru yöneltildiğinde neden şaibeli davranışlarda bulundu? Yetkisi olsa dahi mecliste görüşülmeden böyle bir adım atılmamalıydı. Sayın Çoban yaptığı açıklamada hukuki açıdan bir uygunsuzluk olmadığını söylüyor ancak ahlaki açıdan fazlasıyla uygunsuz bir davranıştır.” Dedi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Toy’un bulandırdığı suyu İGM Başkanı Burhanettin Çoban’ın arındırmaya çalıştığını söyleyen Mısırlıoğlu, şöyle konuştu: “Sayın Çoban, Genel Sekreterin bulandırdığı suyu arındırmaya çalışıyor. İsteyenlere aktarılan paranın 500 bin TL olduğunu gösterebiliriz diyor. Milletin güveni bu tür şaibeli işlerle sarsıldıktan sonra Sayın Çoban’ın telkinleri ne kadar işe yarayabilir? Soruların muhatabı neden toplantıya katılmadı? O gün bahsi geçen ‘İl Başkanı’ dün yapılan açıklamalarda neden yer almıyor?”
Mısırlıoğlu, O gün “İl Başkanımızın bilgisi dahilinde” diye açıklanan dünse 2 dönem önceki Vali’den alınan yetkiyle bağdaştırılan para aktarımı konusunun bir an evvel konunun muhatabı tarafından açıklanması gerektiğine vurgu yaptı. Toy’un basiretsiz davranışları ve açıklama yapmaktan kaçınan tutumunu eleştiren Mısırlıoğlu; “Ak Parti İl Başkanı’nın konuyla nasıl bir bağlantısı olduğunu derhal açıklamak zorundalar. O gün İl Başkanımızın bilgisi dahilinde diyenler bugün ortada yoklar.Başkan Çoban’ın yaptığı açıklamayla konu 2 dönem önceki Vali’ye dayandırılıyor. Bu çelişkiler mantıklı bir çerçevede kamuoyuna açıklanmalıdır " Dedi.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 05 Ekim 2022
İmsak 05:29
Güneş 06:50
Öğle 12:51
İkindi 16:07
Akşam 18:43
Yatsı 19:59