Milli Ruhun Uyanmasında İstiklal Marşımızın Çok Büyük Katkısı Var

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921'de T.B.M.M.'de

AFYONKARAHİSAR 11.03.2020, 19:24
Milli Ruhun Uyanmasında İstiklal Marşımızın Çok Büyük Katkısı Var

Milli Ruhun Uyanmasında İstiklal Marşımızın Çok Büyük Katkısı Var

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921'de T.B.M.M.'de kabul edilmesinin 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Milletimizin özgürlük savaşında, millî ruhun uyanmasında ve bağımsızlık mücadelesine dönüşmesinde, İstiklal Marşı'nın çok büyük katkısının olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstiklal Marşı'nın bağımsızlık, özgürlük ve hakkaniyet ışığı ile milletimizin yolunu aydınlatmaya devam edeceğini ifade etti.

Başkan Zeybek mesajında şu ifade eler yer verdi; “Türk Milleti’nin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran, Kurtuluş Savaşının kazanıldığı şartların tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıl dönümünü idrak etmenin haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

İstiklal Marşı, Milletimizin vatan aşkını, kararlılığını ve inançlarına verdiği önemi abideleştiren kurucu bir metindir.Ayrıca, güçlü ve bağımsız bir ülkenin onurlu vatandaşları olarak okuduğumuz İstiklal Marşımız, vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçilemeyeceğini ifade eden milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı, yol haritasıdır.

Mehmet Akif Ersoy; Kurtuluş Savaşı döneminde yaşananları ve bütünüyle milletimizin karakterini, en akılda kalıcı, en güzel ve ilham veren bir şekilde yansıtarak, bu eseri Türk Milleti'ne armağan etmiştir.Mücadeleci, idealist, dinine, milletine sadık, vatanseverlik ruhuyla bize bıraktığı bu güzel mirası gelecek nesillere aktarmak ve bu mirası yaşatmak bizim en büyük vazifemizdir.Bu vesile ile İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu destanı yazdıran İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:38