Milletvekili Yurdunuseven'den 15 Temmuz Mesajı

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven "Aziz Milletimizin Eşi benzeri

AFYONKARAHİSAR 14.07.2020, 11:43
Milletvekili Yurdunuseven'den 15 Temmuz Mesajı

Milletvekili Yurdunuseven'den 15 Temmuz Mesajı

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven "Aziz Milletimizin Eşi benzeri görülmemiş kahramanlığı ile kazanılan 15 Temmuz zaferinin ruhunu ilelebet yaşatacak, o gece yaşananları unutmayacak ve unutturmayacağız" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz Hain darbe girişiminin yıl dönümü hasebiyle, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

"Hain terör örgütü FETÖ'nün devletin tüm kılcal damarlarına sızarak milletimizin parasıyla alınan silahları milletimize doğrulttuğu alçak darbe girişiminin 4.yılında, milletimize karşı yapılan bu ihaneti ne unutacak, ne de o gece bir kahramanlık destanını canıyla kanıyla yazan milletimizi unutturacağız. "dedi

İstiklal Marşımızın bir kıtasında yer alan

"Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın…

Kim bilir, belki yarın… belki yarından da yakın..."
 

kısmınada yer veren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven; "Aziz milletimiz o gece üzerine gelen hayasızca akını durdurmak için göğsünü siper ederek tüm dünyaya verdiği demokrasi dersiyle tarih sayfalarına altın harflerle adını yazmıştır. Yakın tarihinde sürekli darbelerle sindirilmiş millet iradesi, 15 Temmuz gecesi birkez daha vurulmak istenen zincirleri Liderimiz Cumhurbaşkanımız öncülüğünde kırmış ve darbeci zihniyeti tarihin tozlu sayfalarına gömmüştür. Türk milletinin binlerce yıllık şanlı tarihinde bu gece çok önemli bir kırılma noktası olarak hafızalara yazılacaktır. Gelecek nesillerimizde yaşanmış bu olaydan gereken dersi çıkartarak attığı her adımda yere daha sağlam basacaktır."

"Milletimiz iradesine sahip çıkarak tüm dünyaya demokrasi dersi verdi"

"Çok az millete nasip olacak bu onurlu gecede, millet iradesinden başka hiçbir beşeri gücün karşısında diz çökmeyeceğimizi dünyaya gösterdik. İstiklal ve istikbalimiz için şehit düşen isimleri saymakla bitmez tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)
banner632
banner633
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:51
Güneş 07:14
Öğle 12:47
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:27