Milletvekili Taytak, Sandıklı’da..

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları”

AFYONKARAHİSAR 14.06.2022, 23:27 15.06.2022, 13:49
Milletvekili Taytak, Sandıklı’da..

Milletvekili Taytak, Sandıklı’da..

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” programı geçen hafta Sandıklı’da yapıldı..

Toplantıya, Milletvekili Mehmet Taytak, MHP ilçe başkanı, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı..

Geçen ay sonunda Milletvekili Taytak, yaşanan sorunları direk bakana iletmek üzere çiftçileri ve üreticilerle birlikte Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi ziyaret ettiler..

MHP Sandıklı İlçe Başkanı İbrahim Özer'de, bakanı ziyaret edenler arasında idi..

**

İnşa edilirken Akharım Barajı’nın 30 bin dekarı sulaması planlanmıştı..

Su kanallarındaki kaçak ve diğer sebeplerden dolayı ancak 7 bin dekar arazi sulanabiliyordu..

Ovadaki 9 köy için büyük problemdi ve çözüm üretilmiyordu..

Çiftçi yağmurlama sistemi ile sulama yapılmasını su hatlarının buna göre yapılmasını istiyordu..

Bakan bey, MHP İlçe başkanı Özer ile yöreden gelen çiftçilerin bu talebine karşı, ilgili birime talimat vererek sorunun en kısa sürede çözüleceğini söyledi..

Nitekim, geçen hafta bu konuda çalışmalar başladı..

Ak Parti ilçe Başkanının yapması beklenen girişimi MHP ilçe Başkanı üstlenmiş ve sorunun çözümünü sağlamıştı.

Toplantıda Milletvekili Taytak’a Sandıklı’da polis kadrosunun eksikliği ve hastanede doktor eksikliğinden bahisle sorunun çözüme kavuşmasında yardımcı olması iletildi..

Milletvekili Taytak, toplantı devam ederken ilgili mercileri arayarak çözüm beklediklerini ifade etti ve kısa sürede netice alınacağı cevabını aldığını müjdeledi..

Ak Parti ilçe başkanı ile belediye başkanının ilgisizliğinden çözüm üretilemeyen konulara, Milletvekili Taytak el atmış oldu..

Adaylık..

Hoca efendi, medresede ders anlatırken, genç mollalardan biri parmak kaldırmış:

“Susadım hocam!”

Hoca dilin basitliğine sinirlenmiş:

“Susadım denmez… ‘Derûnum âteş-i nâr ile püryân idigünden, bir kadeh lebrîz âb-ı hoşgüvâr, nûş eyleyerek, teskîn-i ve bu sûret ile iktisâb- ı ferâh-ı bî-şumâr eylemeliyim’ demeliydin…”

Ve sopasını sallayarak eklemiş: “Cahiller gibi ‘susadım’ demek olur mu?”

Aradan zaman geçmiş, bir gün sınıftaki mangaldan sıçrayan bir kıvılcım, gelip hoca efendinin sarığının kıvrımına girmiş..

Yakıyor. Hocanın haberi yok..

Genç molla hemen parmağını kaldırmış:

“Ey hâce-i bî-misâl, v’ey üstâd-ı zî-kemâl, bu şâkird-i pür-ihmâl, şol vechile arz-ı hâl eyler ki; bu hikmet-i müte’âl, nâr-ı mangaldan bir şerâre-i cevvâl pertâb ile ser-i âliyyü’l âlinizdeki sarığı iş’âl eylemiştir.”

Hoca, elini başına atar atmaz sarığın tutuştuğunu anlar ve bağırır: “Bre mel’un, sarığın tutuştu desene!”

**

Sosyal medyada Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün milletvekilliğine aday adayı olacağı söylentileri dolaşıyor..

Troller iyi çalışıyor..

Hoca efendinin öğrencisine söylediği gibi uzun uzun anlatmaya gerek yok..

Yanığın kokusu geliyor..

Kestirmeden gidip, milletvekili adayı “Olamaz” diyoruz..

**

Hayırlı günler..

Yorumlar (6)
Şeherli 4 ay önce
Ağzıyla kuş tutsa bilmem Sandıklı ya altın yağdırsa bile olmaz
DALTON 4 ay önce
Valla helal olsun sayın yazar MHP ki vekile ve MHP ilçe teşkilatına adamlar ilçe ilçe gezip dertlere derman oluyorlar bizimlerse parsel besane çatıya enerji peşinde koşmaktan memlekete bakamıyorlar nasıl baksınlar sırma dişli el öpmekten nikah kıymaktan eli başına ermiyorki fenomeblik daha önemli emir eri parselcide peşinden koşturuyor eee böyle olunca da işler MHP ye kalıyor helal olsun ilçe başkanı cogeye doktor ve hastane sorununu da çözecegiz demiş CHP ki eski kadın başkan bile MHP ki olmuş taytak vazgeçilmezimiz diyor daha ne diyelim bir face hesabından dalton milletvekili adaylığını açıklattırıyor ve akabinde akpartili vekiller il başkanı aniden parselciyide alıp daltona hem hayırlı olsun hem de adayımızsın deniyor tabi parselci hemen ustası sırma dişliyi arıyor nikah kıyarken yakalıyor durumu anlatıyor ve hemen partiyi bekleyen yalaka trole haber yaptırılıyor geç bunları paşam ali bayar bile yazdı dalton direk aday diye siz daha akharımın sorunlarını bile çözemiyorsunuz Igm akarımlı ve çok çalışkan yönetimde var akarımlı belediye başkanı ak partili ve sorunlarını MHP ilçe başkanı ve millet vekili taytak çözüyor parselinin yerine ben olsam istifa ederdim çok vahim bir durum kavuk yanıyor haberleri yok daha çok susarsınız hayırlı olsun DALTON
Guru ve et fafa 4 ay önce
SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM SAYIN İLÇE BAŞKANIM BİZ BİSİKLET YOLU İSTEMİYORUZ BİZ MİLLET BAHÇESİ İSTEMİYORUZ BİZ DOKROR İSTOYORUZ SADECE DOKTOR ŞUHUTA DİNARA AFYONA GİTMEKTEN YORULDUK MADDİ GGÜCÜMÜZ KALMADI ZATEN YAPTIGINIZ ZAMLAR BELİMİZİ BÜKTÜ AHMET SAYLIGI MUMLA ARIYORUZ ŞİMDİ HİÇ DOKTOR EKSİGİ YOKRTU O VARKEN
Istasyon alti 4 ay önce
Sayın yazar Sayın Çöl istasyon altına yapılması gerekeni yapsın ona destek veririz. Eğer seçime kadar yapmazsa karşı aday kim olursa benim destegim ona olur. Kimse seçilemez iktidar çok güçlü napar yapar alır dedikleri seçimi az farkla Sayın Ismail Elibol'a kazandırdık. Kimse istasyon altını ve seçime etkisini küçümsemesin.
Kalıpçı 4 ay önce
İnşAllah hastanede ki eksik doktorlarıda çözerlerde parselci açığa düşer.
İYİ 4 ay önce
sayın yazar sandıklıya sahip çıkan ne eskimiş cöge nede akp nin mevcut yönetim ve belediye başkanı bunların işi bitmiş,anlattığınız sorunları sandıklıda herşeyi göze alıp dile ve gündeme getiren İYİ partinin genç başkanı hakkını teslim edelim.
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54