Milletvekili Taytak iş adamlarını ziyaret etti

Milliyetçi Harekei Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili

AFYONKARAHİSAR 10.03.2020, 16:12
Milletvekili Taytak iş adamlarını ziyaret etti

Milletvekili Taytak iş adamlarını ziyaret etti

Milliyetçi HarekePartisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ilimize değer katan iş adamlarını ve bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Tınaztepe Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karakol’u Sinanpaşa İlçesine bağlı Tınaztepe Kasabasındaki fabrikasında ziyaret eden MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, fabrikada incelemelerde bulunarak yetkililerinden bilgiler aldı. Milletvekili Taytak’a, İl Başkanı Mehmet Kocacan ve parti yönetimi de eşlik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren iş adamı Ahmet Karakol, ilimiz ekonomisi ve fabrika çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Fabrikanın kurulmasından işletilmesine kadar emeği geçenlere teşekkür eden Milletvekili Taytak, “Ülkesine ve memleketine hizmet eden ilimizin ekonomisine katkı sağlayan iş adamlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

“Bu eserleri Afyonkarahisar’a kazandırmalıyız”

Milletvekili Taytak ve MHP heyeti daha sonra Alimoğlu Mermer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu’nuOrganize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında ziyaret etti. İş adamıAlimoğlu, işyerinde kurduğu antika eserleri ve Türk tarihini simgeleyen yapıtların bulunduğu, müzeye çevirdiği şirketini gezdirdi. Milletvekili Taytak ve MHP heyeti, antika ve tarihi eserleri görünce hayran kaldılar. Ziyarette konuşan Milletvekili Taytak, “Alimoğlu ailesi, ilimizin köklü, kültürlü ve doğdukları şehre en büyük emek ve hizmet vermeye çalışan bir ailedir. İbrahim Alimoğlubüyüğümüz şimdiye kadar sosyal sorumluluk içerisinde topladığı tarihi ve antika eserlerini görme fırsatı bulduk. Bu eserleri ilimizde yaşayan vatandaşların ve turistlerinde mutlaka görmesi lazım. Bu eserlerin ilimizde bir müze de değerlendirilmesi temenni ediyorlar. Ben buradan sayın valimize, sayın belediye başkanımıza ve kültür ve turizm il müdürlüğümüze rica ediyorum. Bu teklifi bir an önce değerlendirip, bu güzel değerlerimizi Afyonkarahisar’ımıza kazandırmalıyız. Bu hepimizin boynunun borcudur. Bende üzerime düşen ne görev varsa yapmaya hazırım” dedi. İş adamıAlimoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milletvekili Taytak daha sonra Şapçı Ahşap ve Mobilya fabrikası sahibi Bekir Şapçı’yı da ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Taytak, Gümüş ve Demir’i ziyaret etti

İş adamları ziyaretlerinden sonra Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir ve yönetimini ziyaret eden Milletvekili Taytak, burada hem ilimizle ilgili hemde oda ve sendika çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:13
Öğle 12:47
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:28