Milletvekili Özkaya’nın Basın Bayramı Kutlama mesajı

24 Temmuz, Türk Basın tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu önemli tarih,

AFYONKARAHİSAR 23.07.2019, 15:33
Milletvekili Özkaya’nın Basın Bayramı Kutlama mesajı

Milletvekili Özkaya’nın Basın Bayramı Kutlama mesajı

24 Temmuz, Türk Basın tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu önemli tarih, bir asrı aşkın süredir Türk basınında sansürün kaldırılmasının miladı olarak kabul edilmekte ve dolayısıyla “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Hiç şüphesiz basın, bir milletin müşterek sesidir. Basın çalışanları 365 gün, aralıksız yerine getirdikleri bu önemli görevlerin yanı sıra, milletimizin yaşadığı olağanüstü dönemlerde de önemli vazifeler üstlenmişlerdir. Bu manada, ülkemizde yaşan son hadiselerde, Milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirerek demokrasi ve basın tarihimizde önemli bir görevi daha yerine getirmişlerdir. Basın çalışanlarının tıpkı Milli Mücadelede olduğu gibi, 15 Temmuz 2016’da da milli iradenin yanındaki kararlı duruşu; cesur ve fedakârca yaptıkları çalışmalar ve milli menfaatlerimize uygun yayınları, her türlü takdirin üstündedir.

Gece gündüz demeden çalışan tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.

 

Yorumlar (0)
-1
sisli
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:43
Öğle 12:50
İkindi 15:24
Akşam 17:46
Yatsı 19:07