Milletvekili Köksal, Mevlid Kandili mesajı yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Av. Burcu Köksal,

AFYONKARAHİSAR 27.10.2020, 16:39 27.10.2020, 18:37
Milletvekili Köksal, Mevlid Kandili mesajı yayınladı

Milletvekili Köksal, Mevlid Kandili mesajı yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Av. Burcu Köksal, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Av. Burcu Köksal, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
PEYGAMBERİMİZ EZİLENLERİN VE MAZLUMUN YANINDA OLMUŞTUR
Milletvekili Köksal, Peygamberimiz’in (SAV) fakirin, ezilenlerin ve mazlumun yanında olduğunu dile getirerek, "Sevgili Peygamberimiz (SAV) her zaman mazlumun, ezilenin ve fakirin yanında olmuş, gösterişten, büyük saraylardan, göğe meydan okuyan şaşaalı binalardan uzak durmuştur. Peygamberimiz alçak gönüllülüğü ile halkının en değer verdiği kişi haline gelmiştir. Aynı zamanda hiçbir zaman krallık taslamamış, doğruluktan sapmamıştır. Sevgili Peygamberimiz (SAV) hayatıyla örnek olmuştur.” ifadelerini kullandı.

HAYIRLARA VESİLE OLSUN
Köksal mesajının devamında şöyle konuştu:
Sevgi, saygı, hoşgörü, doğruluk, dürüstlük, adalet ve hakkaniyet gibi insanı yücelten ahlaki değerlerin en güzelleri Peygamberimiz'de (SAV) toplanmıştır. İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Mevlid Kandili dolayısıyla bir kez daha hatırlayalım ki; barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimizi sözde değil özde anlama zarureti vardır. Bu vesileyle tüm yurttaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Mevlid Kandili'ni en içten duygularımla tebrik ederek hayırlara vesile olmasını dilerim."

Yorumlar (0)
banner659
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:39
Öğle 12:55
İkindi 16:20
Akşam 19:01
Yatsı 20:18