Milletvekili Köksal'ın girişimi ile 40 günlük su sorunu çözüldü

Bolvadin İlçesi'ne bağlı Ortakarabağ Köyü'nde "40 gündür akmayan sular", Cumhuriyet Halk Partisi A

AFYONKARAHİSAR 10.11.2019, 18:34
Milletvekili Köksal'ın girişimi ile 40 günlük su sorunu çözüldü

Milletvekili Köksal'ın girişimi ile 40 günlük su sorunu çözüldü

Bolvadin İlçesi'ne bağlı Ortakarabağ Köyü'nde "40 gündür akmayan sular", Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal'ın girişimi ile akmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Bolvadin İlçesi'ne bağlı Ortakarabağ Köyü'nde 40 gündür suların akmadığının kendisine iletilmesinin ardından bölgeye giderek sorunun çözülmesini sağladı.

CANLI YAYINLA SORUNU TÜRKİYE'YE DUYURDU

Ortakarabağ Köyü Muhtarı Kenan Gencer ve köylülerin Milletvekili Köksal'ı arayarak köylerinde “40 gündür suların akmadığını” iletmesi üzerine harekete geçen Köksal, Ortakarabağ Köyü'nde incelemelerde bulunarak vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları yerinde dinledi. Köksal, incelemeleri esnasında sosyal medyadan da canlı yayın yaparak köy halkının yaşadığı su sorununu Türkiye'ye duyurdu.

YETKİLİLER ÇARE BULACAĞIZ DİYEREK BİZİ OYALADILAR

Milletvekili Köksal'a sorunlarını iletir iletmez gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Ortakarabağ Köyü sakinleri, "Köyümüzde 40 gündür su yok. Kendi imkanlarımızla su getirmeye çalışıyoruz. Tüm yetkililere sesimizi duyurduk bize çare bulacaklarını söyleyerek oyaladılar. Bizleri Taşköprü'ye, Derekarabağ'a gönderiyorlar. Burada bizim kendi suyumuz var. O bölgeye depo yapın dediğimizde köy halkı olarak depoyu siz yapın dediler. Depoyu biz yapacaksak devlet ne yapacak? Bu sorunu tüm yetkili makamlara aktarmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Devlet büyüklerimiz gelip köyümüzün halini görsünler. Türkiye'de en geri kalmış köy burası." dediler.

SU YOK DEDİK, ACELE ETMEYİN DEDİLER..!

  1. tüm mercilere köyde su yok dedikçe kendilerine acele etmeyin cevabı verildiğini dile getiren Ortakarabağ Köyü sakinleri, "Dört dönemdir AKP'ye oy vermemize rağmen bize partizanlık yapıyorlar. Suyumuz yok diyoruz, acele etmeyin diyorlar. Sabahları yüzümüzü yıkayamıyoruz. Koktuk, bitleneceğiz. Cenaze olsa cenazeyi yıkayacak su yok." şeklinde konuştular.

KÖY SUSUZLUKTAN PERİŞAN OLMUŞ

  1. İlçesi'ne bağlı Ortakarabağ Köyü Muhtarı Kenan Gencer'in konuyu kendisine aktarmasının ardından gereken tüm girişimleri yaptığını dile getiren Milletvekili Köksal,"Sayın muhtarımız vatandaşlarımızla birlikte 2 gün önce bizi aradılar. Dediler ki, bizim 40 gündür suyumuz kesik. Hayvanlarımız susuz kalıyor. Kendi içme suyumuzu biz çevre köylerden bir şekilde taşımayla getiriyoruz. Vatandaş perişan susuz kalmış. Susuzluktan dolayı Allah korusun salgın hastalıklarda baş gösterebilir. Yetkililere bir kez daha sesleniyorum 21. yüzyılda Afyonkarahisar gibi bütün yolların kesiştiği merkezi bir şehirde Bolvadin İlçesi'ne bağlı Ortakarabağ Köyü'nde 40 gündür su yok. Köy susuzluktan perişan olmuş durumda bir an önce bu sorun çözülmeli. Bu sorunun takipçisi olacağız. Ortakarabağ Köyü sakinleri bizim hemşehrilerimiz. Bizim insanımız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve vatandaşlık görevlerini üzerlerine düştükleri şekilde yerine getiriyorlar. Su en doğal hakları bu suyun buraya getirilmesi için gereken neyse yapacağız. Bu sorunu lütfen gelin beraberce çözüp köyümüzü suya kavuşturalım." şeklinde konuştu.

Milletvekili Köksal'ın girişimleri sonrası Ortakarabağ Köyü'nde 40 gündür yaşanan su sıkıntısı aynı gün çözüme kavuştu.

MUHTAR VE KÖY HALKI TEŞEKKÜR ETTİ

Ortakarabağ Köyü'nde su sorununun çözülmesinin ardından sosyal medya üzerin Milletvekili Köksal'a teşekkür eden Köy Muhtarı Kenan Gencer, "Yaklaşık 40 gündür köyümüzde çözüm bulunamayan su sorunu için köyümüze ziyarete gelen sayın vekilimiz Burcu Köksal'ın ziyareti sonrası su sorunumuz çözülmüştür. Kendisine köyümüz ve köylümüz adına yürekten teşekkür eder, görevinde başarılar dileriz." ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN EŞİT HİZMET ALMA HAKKI VAR...

Milletvekili Köksal, daha sonra Bolvadin İlçesi'ne bağlı Büyükkarabağ Köyü'nde incelemelerde bulundu. Köy halkını dinleyen Köksal, "Köylü dertli. Tarım ve hayvancılıktan hak ettikleri parayı kazanamıyorlar. Köye yeterince hizmet gelmediğinden şikayetçiler. Bolvadin ve Büyükkarabağ arasındaki 11 kilometrelik yolun ilk 3 kilometresinin stabilize olduktan sonra asfalt döşendiğini kalan 8 kilometrenin ise stabilize olmadan mucurun üzerine asfalt döşenerek yapıldığını bu yüzden yolda çökmeler olduğunu belirttiler. Bu konunun da takipçisi olacağız. Milletin eşit hizmet almak hakkı vardır." dedi.

Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:51
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06