“Milletimizin kucaklaşması lazım”

Saadet Partisi Afyon Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada:

AFYONKARAHİSAR 22.11.2021, 13:31
“Milletimizin kucaklaşması lazım”

“Milletimizin kucaklaşması lazım”

Saadet Partisi Afyon Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada:
“Ekonomik sıkıntılarımız ortada, lakin memleketimizin derdi bir değil bin burada bu bin dertten bir tanesine daha dikkat çekmek istiyorum.
Ekonomik bunalım, işsizlik, siyasi gerilimler milletimizin kutuplaşması ile sonuçlanmaktadır. Burada 2020 yılında yapılmış olan bir araştırmayı dile getirmekte fayda görüyorum. Bu araştırmaya göre;
Araştırmaya katılan insanların yüzde 74,9'u çocuklarının başka bir partinin taraftarlarından biriyle evlenmesini istemiyor.
Yüzde 72'si o partinin taraftarlarından biriyle iş yapmak istemiyor.
Yüzde 66,6'sı çocuklarının o parti taraftarlarının çocuklarıyla arkadaşlık etmesini istemiyor.
Yüzde 60,8'i ise kendini en uzak hissettiği partiye kendini en yakın hisseden biriyle komşu olmak istemiyor.
Bu sonuçlar içinde bulunduğumuz tehlikenin çanıdır adeta, milletimizin bin yıldır kardeşlik hukuku ile yaşadığı bu topraklarda ekilen nefret tohumlarının meyve verdiğinin göstergesidir.

Bu vahim tabloya karşı atılması gereken en önemli adım, siyaset dilinin değiştirilmesidir. Siyasi partilerin birbirini hasım değil rakip gördüğü bir anlayışı ihdas etmektir. Rakiplerin hainlikle, terörle itham edilmediği bir dil kuşanılmalıdır.
Bunun neticesinde de ister, helalleşme ister kucaklaşma isterseniz de başka bir şey deyin milletimizin kardeşliğinin tesis edilmesi gerekmektedir.
BURALAR LA KİM İLGİLENECEK.
Daha önce dile getirmiştik çavuşbaş mahallesine niye afjet ısıtması verilmez diye yetkililerden cevap gelmedİ;

Hava lar soğudu kış aylarına girmiş bulunmaktayız. Afyonkarahisarımız da halkımızın bir bölümü doğal gaz ve afjet ısıtmasını kullanırken ,halkımızın bir bölümü kömür ve odunla kış günlerini geçirmeye çalışacak. Her hangi bir gün Saat 18 den sonra sayın belediye başkanı Mehmet zeybek ten rica ediyoruz çavuşbaş mahallesine gezmeye gelsin hava kirliliğinin ne olduğunu kendi gözleriyle görsün.
Diğer yandan çavuşbaş mahallesinde sol taraf elektirik ve internet kabloları yer altına alınmışken sağ taraf elektrik ve internet kabloları yer altına alınmadı.
İllaki buralarda yangın mı çıksın ,halkımız zarar gördükten sonramı buraların tamiratı ile ilgileneceksiniz.
Burda yaşayan halkımız ikinci sınıf olduğundan dolayımı dır! Elektirik ve internet kabloları dışarıda ne bakan var ne gören var .Allah aşkına friğ vadisi ile bu kadar ilgileneceğinize birazda bu mahalle sorunları ile ilgilenseniz. Hangi mahaller mi kale mah ,Akmescit mah ,yukarı Pazar mah vb.
Halkımız refah ve huzurlu yaşarsa belediye bize ihtiyaçtır.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Öğretmenlerimiz her türlü hürmet ve iltifatı hak etmektedir.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, öğretmenlerimizin ellerinde yetişmektedir.
Fakat bugün ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer ne yazık ki verilmemektedir. Maalesef; gerek çalışma şartları, gerek gördükleri muamele, gerekse maaş durumları iyi değildir.
Bu kronik sorunların yanı sıra, bir de şiddet gören, atanamayan, teröre kurban verdiğimiz öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Bu yürek parçalayan durumlar, öğretmenlerimizin içinde bulunduğu acı tablonun en net örnekleridir.
2 gün sonra kutlanacak olan 24 KasımÖğretmenlerGünü vesilesi ile öğretmenlerimizin hak ettikleri değeri gördüğü bir Türkiye'nin tesis edilmesini temenni ediyor, başta teröre kurban verdiğimiz şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, bütün öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
DÜN SÖYLEĞİ BUGÜN SÖYLEDEDİĞİNİ TUTMUYOR
19 senedir iktidarda olan bir partinin bugün ‘faizi yükseltmek kötü, düşürmek faydalı' demesi olmaz, böyle bir kural yok ki. Faize bir sistemin içinde nasıl tedbir alınması gerekiyorsa ona göre tedbir alınır. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin faizler sıfır. Amerika'da sıfır, para var kullanamıyorlar çünkü. Hatta adam diyor ki “Üstüne ben para isterim”, neden? “Senin paranı koruyabilmek için emek sarf ediyorum, onun karşılığında senden para isterim” diyor. Faizsiz bir sistem kurmak istiyorsanız ona göre tavır belirlersiniz ki sayın Tayyip Bey bundan 17-18 sene önce “Faiz, bir dünya gerçeğidir” demişti zaten. Müslüman İş Adamları Toplantısı'nda ifade etti. O zaman öyle söyleyip bugün “Yok efendim ben faiz arttırmayı isteyenlerle beraber olamam”, peki bu rakamı bu seviyeye kim çıkardı? Davutoğlu mu, Babacan mı? Kendisi Cumhurbaşkanı değilmiydi.”dedi.

Yorumlar (0)
banner659
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak 06:20
Güneş 07:47
Öğle 12:51
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:06