“MHP’nin Duruşu Net, Kararı Kesin”

Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi ve Ülkü Ocakları Basından Sorumlu

AFYONKARAHİSAR 16.03.2021, 13:55
“MHP’nin Duruşu Net, Kararı Kesin”

MHP’nin Duruşu Net, Kararı Kesin”

Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi ve Ülkü Ocakları Basından Sorumlu Yönetim kurulu üyesi Sabri Duysak yaptığı açıklamada Milliyetçi Ülkü Hareketin Andımız karşısında duruşu net kararı kesindir.

Nitekim, Liderimiz Sayın Bahçeli’nin, “Öğrenci Andı’mızın okullarda okutulmasına engel çıkarmak, hukuken set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olamayacaktır. HDP’li bölücülerin fezlekelerinin TBMM’ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmeli, Türk milletinin tarihi hasletleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir” açıklaması hem bu kararı alanlara, hem de bu karar üzerinden akıllarınca MHP üzerinden Cumhur İttifakı’na fitne sokmaya uğraşanlara net bir cevap olmuştur.

Danıştayın öğrenci andı ile ilgili kararı üzerinden yeni bir fitne malzemesi bulduklarını zannederek mal bulmuş mağribi gibi sevinç naraları atanların hevesleri, Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklama ile birlikte, bir defa daha kursaklarında kaldı. Bu zavallı güruh MHP’nin daha önce savunduğu öğrenci andına karşı Danıştaydan gelen karara sessiz kalacağını düşünerek, bir yaylım ateşine başlamışlardı. Anlaşılan bunlar ne MHP’yi tanıyor, ne de Sayın Bahçeli’yi. MHP için ülkenin varlığı, birliği, bölünmez bütünlüğünün her şeyin önünde geldiğini hâlâ anlayamamışlar.

8.Dairenin Kararı Öğrenci andımızın kaldırılmasıyla ilgili yönetmelik düzenlemesine karşı Türk Eğitim Sendikasının Danıştaya açtığı yürütmenin durdurulması ve iptal davası, Danıştay 8. Dairesi tarafından karara bağlanmıştı. Kararla, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair kararın 1. maddesi iptal edilmiş ve andımızın okullarda yeniden okunmasına imkân sağlanmıştı. Ancak, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu temyiz yoluna gitti. Yaklaşık 2 yıl sonra da 8. Dairenin kararının bozulduğu basına yansıdı. Bu kararın akıl, mantık, hukuk ve ülke menfaatleri açısından izahı mümkün değildir.

Türk milletinin varlığının, birliğinin güçlü korunması noktasında Cumhur İttifakı’nın birliği, Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’nin dostluğu daim olmalıdır. Bu birlikteliği bozmaya çalışan kim varsa emin olun karanlık hesapları olan Türkiye düşmanlarıdır. İşte bu yüzden Allah bu birlikteliği, birliği bozmasın vazgeçilmez duamızdır.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:13
Öğle 13:03
İkindi 16:44
Akşam 19:42
Yatsı 21:04