20 Eylül 2015 Pazar 14:12
MERKEZ İLÇE DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 MERKEZ İLÇE DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Danışma Meclis toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Milletvekili Halil Ürün, “Seçmenin tavrı sadece 78 milyon Türkiye'yi değil tüm dünya da ki mazlum Müslümanları etkileyecek” dedi.

 

Her ay düzenli olarak Danışma Meclis toplantısı düzenleyen AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz hafta sonu da parti binasında geniş katılımlı Danışma Meclis toplantısı düzenledi. Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Şanlı’nın divan başkanlığını yaptığı Danışma Meclis toplantısına çok sayıda teşkilat görevlisi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Merkez ilçe Başkanı Bülent Eser, 1 Kasım Milletvekili seçimlerine değindi. 7 Haziran seçim sonuçları ile birlikte kimlerin ülkeye ne kadar zarar verdiğini herkesin gördüğünü anlatan Eser, kongre takvimi sonunda 5. büyük olağan genel kurulun gerçekleştirildiğini aktardı. Eser, “AK Parti'nin tüm teşkilatları 1 Kasım seçimlerine hazır. Benim katıldığım 3. büyük kongreydi. Son büyük kongremiz de insanların partimizin ilk kurulduğu dönemde ki heyecanı yakalamış olduklarını gördüm. Bu da bizleri çok memnun etti. Bismillah denilerek tüm Türkiye'de 1 Kasım genel seçimleri için çalışmalara başlanıldı” diye konuştu.

 

BİR OYUN BİLE ÖNEMİ BÜYÜK

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerinin önceki seçimlerden daha büyük önem taşıdığını söyledi. Teşkilatlar olarak daha çok çalışmaları zorunluluğuna temas eden Eser, tek bir oyun bile çok önem taşıdığını hatırlattı. Eser konuşmasını şöyle sürdürdü; “İnsanlarımızın sandığa gidip oy kullandıklarında dengeleri ne kadar değiştirecebileceklerini sandıklarımıza sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu 7 Haziran seçiminde gördük. Ne kadar önemli bir vazife yüklendiğimizi, ne kadar büyük bir sorumluluk aldığımızı da seçim sonuçlarından sonra ki yaşadıklarımız da gördük. Bu seçimlerde daha çok çalışmamız gerektiğini hep birlikte gördük. Milletvekili adaylarımızın da Afyonumuza hayırlı olmasını diliyorum. Listeye giremeyen Halil Ürün ağabeyimize ben şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Bizleri her zaman destekledi. Eminim ki bundan sonra da aynı desteği sürecektir.” 

 

AYÇİÇEK BİLGİLER VERDİ

AK Parti Merkez İlçe Seçim İşleri Başkanı Hakan Ayçiçek yaklaşan erken genel seçim öncesi sandık görevi ve görevlilerin sorumlulukları hakkında bilgiler verdi. Her an her yerde beldelerden, köylere, ilçelerden şehir merkezine kadar tüm sandıkların, kurulların takip edileceğini belirten Ayçiçek, AK Parti sempatizanlarının ziyaret edilerek gönüllerinin alınması gerektiğini vurguladı.

 

BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRDİK

Merkez İlçe Danışma Meclis toplantısında beldesinde yaptığı hizmet ve yatırımlardan bahseden Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, ilklere imza attıklarını dile getirdi. Taşpınar, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi itibariyle her an daha ileriye anlayışı ile hareket ettiğini belirten Başkan Taşpınar, “Kasabamızı her platformda en güzel şekilde temsil etmek için var güçleri ile çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Hizmet alanında eğitime yönelik hizmetlerimize fazlasıyla önem verdik. İlköğretim okullarının fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olduk. Bir adet Bilgi Evi açarak 5. sınıftan 8. sınıfa kadar kurslarımıza başladık. Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirerek bir rekabet ortamı yaratmayı amaçladık” diye konuştu.   

 

HALKIMIZ HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK

Salar halkına en iyi ve en hızlı hizmeti yapabilmek için Belediye Meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan Taşpınar, “Göreve geldiğimiz 30 Mart gününde bu güne kadar belde halkımızın huzur ve ferahı için çalışmalar yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz. 1,5 yılı aşkındır sürdürdüğümüz belediye başkanlığı görevimiz boyunca hep halkımızla iç içe olduk. İyi ve kötü günlerinde onları yalnız bırakmadık. Önemli projeler hayata geçirerek, Salar’da ilklere imza attık. Salar’ı daha yaşanabilir bir duruma nasıl getirebiliriz diyerek çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 

HEP BİRLİKTE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

1 Kasım’da yapılacak seçimlerde Afyonkarahisar’dan 3. Sıra Milletvekili adayı olarak açıklanan Hatice Dudu Özkal, toplantıda partililere hitap ederek, “Birlik ve beraberlik içerisinde başaracağız” dedi. AK Parti genel merkezinin takdiri doğrultusunda 3. sıra adayı olduğunu söyleyen Özkal; "Kuruluşundan beri AK Parti yuvamızdı. Çalışmalarımıza yine yuvamızda devam ediyoruz. Yine hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Hep birlikte üretip hep birlikte yapacağız. Görev ve sorumluluklarımız her ne ise onları yerine getirmeyi sürdüreceğiz. Bu seçimde listede yer almayan Milletvekilimiz Halil Ürün Bey ile yine birlikte çalışıp kendisinin tüm tecrübelerinden inşallah istifade edeceğiz. Kendisi teşkilatçı yapısı ile hep yanımızda oldu. Bundan böyle de yanımızda olacak. Biz üzerimize düşeni hep birlikte yapacağız. İnşallah hep birlikte 1 Kasım'da AK Partiyi tek başına iktidara getireceğiz.”

 

ZOR ZAMANLAR GEÇİRDİK

1 Kasım seçimleri için belirlenen milletvekili aday listesinin hayırlara vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,  her zaman teşkilatların yanında olan ve aynı anlayış ile çalışacağını açıklayan Milletvekili Halil Ürün'ün gösterdiği örnek davranış nedeniyle teşekkür etti. Çoban şöyle konuştu: “Partimizin kuruluşundan itibaren çalışmalarımızı sürdürdük. Zor zamanlar geçirdik. Ben hiçbir suçum olmadığı halde İl başkanlığı görevimden ayrılmak zorunda kaldım. Ama hiçbir zaman teşkilat mensubu olmanın ötesine geçmedik. O günkü İl Başkanımız Kadir Hancıoğlu ağabeyimizin başkanlığında teşkilatımızın her kademesinde ki kişi ile birlikte ne talimat ve emir verdiyse hepsini yerine getirdik.”

 

UFAK TEFEK HESAPLARA TAKILI KALMAYIN

1 Kasım genel seçimleri öncesi teşkilatlara, partisine gönül verenlere yönelik önemli mesajlar veren Milletvekili Halil Ürün, ufak tefek hesaplara takılıp kalınmaması gerektiğini söyledi. Ürün, açıklamasına şu sözlerle devam etti; “Bu ülke de gelecekte bizim. Seçmenin tavrı sadece 78 milyon Türkiye'yi değil tüm dünya da ki mazlum Müslümanları etkileyecek. 1 Kasım tarihinde ki seçim sonucu Anayasa'yı değiştirecek çoğunlukta milletvekili çıkarıp sistemden kaynaklanan arızaları gidersek, ebede kadar demokrasi ile yönetilsek iyi olmaz mı? Elbette çok iyi olur. Haydi bunu yapamadık, hükümet sorunu yaşamasak iyi olmaz mı? O zaman bugünden tezi yok AK Parti teşkilatları hazırdır. Biz kendimizi değiştirmedikçe Allah'ın bizim hakkımızda ki hükmünü değiştirmeyeceği şuuru ile işe kendimizden, ailemizden ve çevremizden başlamak zorundayız.”

 

LİSTEMİZİ HALKIMIZA ANLATACAĞIZ

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri için tüm partilerin aday listelerini açıkladığını belirten Milletvekili Ürün, her partinin listeleri ayrı konuştuğunu ama AK Parti'nin de aday listesini ayrıca konuştuğuna değindi. Partilerin en önemli iki unsurundan birisinin kadroları olduğunu söyleyen Halil Ürün, “Bir partinin en önemli iki unsurundan biri kadroları diğer programıdır. Kadrolar sadece adaylardan ibaret değildir. İl, ilçe, belde, mahalle teşkilatları, sandık teşkilatları da kadroyu oluşturur. Genel merkezimiz kadrolarını açıkladı. Dedi ki, 'Afyonkarahisar beni temsilen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Hatice Özkal, Mehmet Koca, Cengiz Sağlam'ı münasip gördüm.' Bize düşen bu saatten sonra bu listenin en iyi liste olduğu bilincine varıp bunu tüm halkımıza anlatmaktır” dedi.

 

BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ

AK Parti'nin ülke insanına hizmet etme noktasında en iyi parti olduğunu ve Türkiye'nin ilki olduğuna değinen Milletvekili Halil Ürün, tüm tecrübeleri toplayarak bugünlere ulaşıldığını söyledi. Türkiye'nin komşu ülkelerine bakıldığında hale şükredildiğini belirten Ürün,”"7 Haziran seçimi sonucu maalesef bir hükümet kurulamadı. Aziz millet AK Parti'nin kulağını çekti. Hatta biz AK Partililer birbirimizin kulağını çektik. Tüm bunları halkın arasında, arazide olan bir kişi olarak söylüyorum. Bizi en çok zorlayan bireysel menfaatini elde edememiş AK Partili kardeşlerimizdir. Canları sağ olsun bize yaptıkları helali hoş olsun. Ama ne oldu 78 milyona yapılmış oldu. Biz birlikte Türkiye’yiz. İşlerimiz, güçlerimiz olmayabilir. Sıkıntılarımız olabilir. Biz asgari ücretle işe girememiş olabiliriz. Hastane de, postane de tercih edilmemiş olabiliriz.  Biz en çok teşkilatımızdan kaybettik. Yüzde 60.46 olan oy oranı nasıl yüzde 52'ye düştü? Niye düştü? Biz bunun sorgulamasını yapmalıyız. Benim şahsi kanaatim de odur ki genel merkezimiz yapılabilecek en iyi listeyi yapmıştır. Algı çok önemlidir. Bu algıyı tüm kadrolarımızla hepimiz oluşturacağız. Tavrımız sadece 78 milyon Türkiye'yi değil dünyada ki tüm mazlum milletleri ve mazlum Müslümanları etkileyecek” dedi.

 

TOPLANTIYA KATILIM YOĞUN OLDU

Yapılan konuşmaların ardından Danışma Meclis toplantısı basına kapalı olarak devam etti, Toplantıya Milletvekili Halil Ürün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Milletvekili adayı Hatice Dudu Özkal, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve yönetimi, belde belediye başkanları, belde, köy ve mahalle başkanları ile yönetimleri katıldı. 

Son Güncelleme: 20.09.2015 14:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.