28 Kasım 2018 Çarşamba 15:11
"Masallarla Afyonkarahisar"

"Masallarla Afyonkarahisar"

Okul öncesi yaş guruplarına yönelik, yeni ve özgün masal metinlerinin yazılmasını teşvik etmek amacıyla Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bir yarışma düzenledi.

YARIŞMANIN KONUSU

Konu sınırlaması olmamakla birlikte, okul öncesi çocuklarımızın bilişsel ve psikolojik gelişmelerine katkı sağlayacak evrensel değerler ile (doğruluk, dürüstlük, iyilik, ahlaklı ve erdemli olmak, yardımseverlik, hoşgörü ...) çevre bilinci ve hayvan sevgisi gibi konuların dikkate alınması uygun olacaktır.

  1. YARIŞMA TAKVİMİ
  2. A Yarışmanın ilanı

Başvuru süresi

A Eser değerlendirmesi

A Sonuçların ilan edilmesi A Ödül töreni

: 03 Arahk 2018

: 07 Aralık 2018 - 04 Mart 2019

: 05 Mart 2019 - Ol Nisan 2019

: 08 Nisan 2019
: 15 Nisan 2019

KATILIM KOŞULLARI

A Yarışma jürisinde görev alanlar ve yakınları hariç, 15 yaş üstü T.0 vatandaşı herkes yarışmaya katılabilir.

A Eser sahibi birden fazla masalla yada birden fazla kişi tarafından hazırlanan bir masalla da yarışmaya katılabilir.

A Yarışmaya gönderilen masallar, herhangi bir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yerde ödül almamış olmalıdır. Ayrıca başkasına ait eserlerden yapılan alıntı kopyalar ile ilgili hukuki sorunlar, eser sahibinin sorumluluğundadır.

A Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, özgün olmayan eserler yarışma dışı kalacaktır.

Yarışmaya katılım, elden teslim, posta yada e-posat kulturturizm03@gmail.com yoluyla olacaktır. Masal metninin üzerinde katılımcının adı-soyadı yada iletişim bilgilerine dair herhangi bir ibare bulunmayacaktır. Sadece rumuz belirtilecektir.

A Başvuru formu eksiksiz ve ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır.

A İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü gerekli görürse jürinin yayımlanmaya uygun bulduğu eserleri kitaplaştıracak, yayımlanacak eserler için telif ücreti ödemeyecektir.

  1. YAZIM KOŞULLARI

A Masallar Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılmalıdır. A Sayfa sınırı yoktur

Yazılacak eserler geleneksel masal tekniğine uygun olmalıdır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.