Makine fabrikaları Şeker Sanayinin Can Damarıdır

TÜRK ŞEKER Afyonkarahisar Makine fabrikasını ziyaret eden Enerji Bir-Sen

AFYONKARAHİSAR 16.01.2022, 17:31
Makine fabrikaları Şeker Sanayinin Can Damarıdır

Makine fabrikaları Şeker Sanayinin Can Damarıdır

TÜRK ŞEKER Afyonkarahisar Makine fabrikasını ziyaret eden Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul , “Fabrika kuran makine fabrikaları Şeker sanayimizin can damarıdır” dedi.

DSİ 183. Şube Müdürlüğünde Afyonkarahisar’da görev yapan sendika temsilcileri ile bir araya gelen Genel Başkan Tonbul yaptıkları çalışmalar hakkında üyelerini bilgilendirdi. Üyelerin sorularını cevaplandıran Tonbul daha sonra beraberindeki heyetle birlikte TÜRK ŞEKER’e bağlı Afyonkarahisar Makine fabrikasını ziyaret etti. Fabrika Müdürü Cumali Dinçer heyete fabrikayı gezdirerek 2021 yılında Covid-19 sürecinde 500 ton makine imalatı yaparak ülke ekonomisine kattı sunduklarını söyledi.

FABRİKA KURAN FABRİKA
Afyon Makine fabrikasının 1977 yılında hizmete açıldığını ifade eden Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Ülkemizde TÜRK ŞEKER’e bağlı 5 adet Makine fabrikası bulunmaktadır. Bu tesisler ülkemizin şeker ihtiyacını karşılayan fabrikaların başta makine olmak üzere yedek parça ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Sizin anlayacağınız bu tesisler ‘Fabrika kuran fabrikalardır’ Makine fabrikaları şeker sanayinin can damarıdır. Bu fabrikalarda görev yapan memur ve işçi arkadaşlarımız tamamen yerli üretimlerle Milli ekonomimize kazandırdıkları makine ve yedek parçalarlar ile yurt dışından döviz ile mal alımına son vererek ülkemiz ekonomisine büyük kattı vermektedirler. Kendileri başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16