Mağdurları “Devremülkleri Araplara kiralayıp size kar payı vereceğiz”diye kandırdılar

Gazlıgöl’de termal devremülk satışı üzerinden dolandırıldıklarını öne süren ve sayılarının

AFYONKARAHİSAR 27.01.2021, 05:06
Mağdurları “Devremülkleri Araplara kiralayıp size kar payı vereceğiz”diye kandırdılar

Mağdurları “Devremülkleri Araplara kiralayıp size kar payı vereceğiz”diye kandırdılar

Gazlıgöl’de termal devremülk satışı üzerinden dolandırıldıklarını öne süren ve sayılarının 7 bini bulduğunu söyleyen mağdurlar, kendilerini dolandırdıkları iddiası le gözaltına alınan örgüt üyesi 33 kişinin cezalandırılmasını istediler.

Afyonkarahisar Termal Mağdurları Derneği Başkanı Sevinç Öylü, Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verilmek üzere teminat miktarları alıp kar payı vereceklerini söyleyip kandırıldıklarını söyledi.

Termal devremülk satışı üzerinden 7 binin üstünde kişiyi yaklaşık 150 milyon TL dolandırdıkları öne sürülen ve jandarmanın düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 7’si kadın 33 kişi adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan şahıslar adliyede hakim karşısına çıkmayı beklerken, adliye önünde bir araya gelen Afyonkarahisar Termal Mağdurları Derneği üyeleri pankartlar açarak basın açıklaması yaptı.

Dernek Başkanı Sevinç Öylü, kendileri gibi yurt genelinde 7 binin üstünde mağdur olduğunu ifade etti. Operasyondan dolayı İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organze Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipler ile Cumhuriyet Savcılığına teşekkür ettiklerini ifade eden Öylü, mağdurlar olarak suçluların cezalandırılmasını istediklerini kaydetti.

“Bunlar kullanıldı ve birilerinin cebi doldu”

Öylü, hukuk ve adalete güvendiklerini kaydederek, yaklaşık bir sene içerisinde bir çok kişinin devremülklerinin tapularının çıkarılması, Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verilmek üzere teminat miktarları alıp kar payı vereceklerini söyleyip, mail-order sistem üzerinden satış yaptıkları kişilerin aynı bilgilerini kullanarak mevcut tutarlardan daha yüksek miktarlarda paralar çekerek dolandırıldığını öne sürdü. Sevinç Öylü, “Bir çok kişi mailorder üzerinden kred, kartı bilgileri kullanılarak dolandırılmış. Bu şekilde bir çok insan var. Gazlıgöl’de 3 termale yapılan baskın sonrasında belge ve dökümasyonlar elde edildi. Suçlu konumunda şirket sahipler var bunu bir çok kişi biliyor ama ben yine de isimlerini vermeyeceğim. Ama açıkça konuşmak gerekirse ben burada sadece çağrı merkezinde çalışan çocuklara acıyorum, bunlar kullanıldı ve birilerinin cebi doldu. Ama inşallah herkes hakkını alacak” diye konuştu. Pankart açarak seslerini duyurmaya çalışan mağdurlar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (0)
0
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 06:01
Güneş 07:22
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:14