Köksal,"Ekonominin can damarı esnaf, kan ağlıyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık

AFYONKARAHİSAR 18.08.2019, 18:06
Köksal,"Ekonominin can damarı esnaf, kan ağlıyor"

Köksal,"Ekonominin can damarı esnaf, kan ağlıyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Uzun Çarşı ve 2. Dumlupınar Caddesi'nde esnaf ve vatandaşları dinledi. Köksal, "Her geçen gün bir esnafımız kapısına kilit vuruyor. Ekonomi durma noktasına geldi. Ekonominin can damarı olan esnaf kan ağlıyor" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkezde CHP İl, Merkez İlçe yöneticileri ve Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

HER ZAMAN YANIMIZDA

  1. ve vatandaşların geçmiş Kurban Bayramları'nı kutlayarak istek ve taleplerini dinleyen Milletvekili Köksal'a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Köksal'ın her zaman halkın arasında olduğunu kaydeden esnaf ve vatandaşlar, "Burcu hanımı seçimden seçime, bayramdan bayrama değil, her zaman aramızda görüyoruz. Ne zaman bir sorunumuz olsa kendisine ulaşabiliyoruz. Sorunları her zaman yerinde tespit ederek çözüme kavuşturulması noktasında büyük çaba sarf ediyor." dediler.

ESNAF DERT YANDI...

Uzun Çarşı da bulunan dükkanları tek tek ziyaret eden Köksal'a dert yanan esnaflar, "İşlerimiz iyi gitmiyor. Çoğu gün siftah yapmadan kepenk kapatır hale geldik. Vatandaşın alım gücünün düşmesi sonucu esnaf bitme noktasına geldi." şeklinde konuştular.

ARAÇ SÜRÜCÜLERİ OTOPRAKA YÖNLENDİRİLSİN

Uzun Çarşı esnafı Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan otoparka araç sürücülerinin bir an önce yönlendirilmelerini talep ederek, "Cumhuriyet Meydanı otoparkına araç sürücüleri biran önce yönlendirilmeli. Uzun Çarşı'nın otopark olarak kullanımının yasaklanmasını istiyoruz. Yetkililer sesimizi duymuyorlar. Şehrin kalbi Uzun Çarşı'da atıyor. Çarşımız araç trafiğine kapanırsa buraya il dışından gelen vatandaşlar bu sayede çarşıda gezdiğini anlayıp rahatlıkla alışverişini yapabilir. Uzun Çarşı'nın trafiğe kapanması ile birlikte çarşıda gürültü ve görüntü kirliliğinden de kurtulmuş olacağız. Birçok kentte bu tür caddeler trafiğe kapalı. İnsanlar alışverişlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Bu sayede esnafın işleri de daha da artacaktır. Dibimizdeki otopark bir önce aktif olarak kullanılmalı. Afyonkarahisar çevre illeri 50 sene geriden takip ediyor. Uzun Çarşı içine araç girmemeli." diye konuştular.

ESNAF EKONOMİNİN CAN DAMARI, VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ

Türkiye'de işsizliğin her geçen gün hızla arttığını, esnaf ve sanatkarların kapısına bir bir kilit vurduğunu ifade eden Köksal ise, "Vatandaşlarımızın alım gücü günden güne düşüyor. Ekonomiyi durma noktasına getirdiler. Esnaf ekonominin can damarıdır. O nedenle cefakar, fedakar esnafımızın ayakta kalması ve kalkınması için biz CHP olarak dün olduğu gibi bugünde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz." ifadelerini kullandı.

SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Cumhuriyet Meydanı'ndaki otoparka araç sürücülerinin yönlendirilmesi için gerekli takibi yapacağını dile getiren Köksal, "Esnafımızın sorunlarını ve beklentilerini TBMM çatısı altında sürekli dile getiriyorum ve getirmeye de devam edeceğim. Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretlerimizle esnafımızın ve vatandaşlarımızın sorularını ve taleplerini birinci ağızdan dinleyerek yerinde görüyoruz. Bu sorunların çözümü için elimden geleni yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz CHP olarak her zaman yurttaşlarımızın ve esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte 2. Dumlupınar Caddesi'nde bulunan esnafları tek tek ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Milletvekili Köksal burada da esnaf ve vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi.

Köksal, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde Maliye, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanlarından İsmet Atilla ile karşılaştı. Atilla, Köksal ile kısa bir süre sohbet ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar (0)
2
sisli
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06