Köksal, “Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para yok”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, vatandaşın alım gücünün kalmadığını söyleyerek

AFYONKARAHİSAR 02.08.2022, 17:27
Köksal, “Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para yok”

Köksal, “Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para yok”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, vatandaşın alım gücünün kalmadığını söyleyerek, “Sabit gelirli maaşını kredi kartına yatırıyor. Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para bulunmuyor. Alışverişlerin çoğu kartla yapılıyor. Böyle giderse nakit para ile alışveriş yapılan semt pazarlarında bile pos cihazlarının yaygınlaştığını göreceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkez, Susuz, Çıkrık Beldelerinde esnaf ve vatandaşlar ile çiftçileri ziyaret ederek istek ve talepleri dinledi.

SARAY TOPLUMUN HER KESİMİNİN BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle birlikte ilk olarak Afyonkarahisar merkezde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Köksal, “Vatandaşlarımızı hız kesmeden ziyaret ediyor, dertlerini dinliyoruz. Susuz, Çıkrık, merkez ilçemiz ziyaretimizde de büyüyen sorunları bir kez daha gördük. İş insanlarını stokçulukla suçlayan iktidar, enflasyonu durduramadığı için yarın ne olacağını da bilemiyor. Akıldan, bilimden, izandan uzaklaşan Saray Rejimi, toplumun her kesiminin bir eli yağda bir eli balda olduğunu düşünüyor. Oysa esnaf, bir ay önce tedarik ettiği ürünü, tedarik ettiği fiyat aralığında satsa zarara düşüyor.” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİLERİN MALİYETİ GERÇEK ENFLASYONUN YÜZDE 50 FAZLASI..!

Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Susuz ve Çıkrık Beldelerinde çiftçilerle bir araya gelerek sorunları yerinde dinleyen Köksal, “Çiftçi ürettiği salatalığı, domatesi elinden çıkarmak ve gelecek yıla hazırlık yapmak için kâr etmeyi unutmuş. Üreticilerin maliyeti gerçek enflasyonun yüzde 50 fazlası... Vatandaşın alım gücü ise yok, sabit gelirli maaşını kredi kartına yatırıyor. Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para bulunmuyor. Alışverişlerin çoğu kartla yapılıyor. Böyle giderse nakit para ile alışveriş yapılan semt pazarlarında bile pos cihazlarının yaygınlaştığını göreceğiz.” dedi.

TÜRKİYE, CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLE MUTLU OLACAK

“Böyle gitmez, gitmeyecek.” diyen Köksal, “Size müjdeyi vereyim: Cumhuriyet Halk Partisi, ilk seçimde iktidar olacak. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, peşkeş ve talana izin vermeyecek. Türkiye, Cumhuriyet Halk Partisi ile mutlu olacak.” dedi.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:35
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:58
Yatsı 21:23