Köksal: Sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Ulu Önder Gazi Mustafa

AFYONKARAHİSAR 09.11.2021, 17:23
Köksal: Sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz

Köksal: Sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde ilke ve devrimlerinin değerinin her geçen gün toplumun tüm kesimlerince daha iyi anlaşıldığını söyleyerek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83'ncü yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. 
DÜNYA MİLLETLERİ ATATÜRK'ÜN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLMİŞTİR

Milletvekili Köksal, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk Milleti'nin en buhranlı zamanlarında 'Ben varım' diyerek büyük bir sorumluluk alarak, halkımıza önder olduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Partimizin ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün 83'ncü vefat yıldönümündeyiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün dehası, düşmanlarının bile takdirini kazanmış, dünya milletleri Atatürk'ün önünde saygıyla eğilmiştir." şeklinde konuştu. 
ATATÜRK’ÜN İLKELERİ YOLUMUZU AYDINLATIYOR...
Atatürk'ün, yaşadığı devrin çok ötesinde bir kişi olduğunu kaydeden Köksal, “Atatürk, Türkiye için önerdiği tüm fikirlerinde haklı çıktı. Zor zamanların lideridir Atatürk. Milletin en umutsuz zamanında istiklâl yolunda mücadele etmiş, dava arkadaşlarını da bu konuda yüreklendirmiştir. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in ve CHP'nin neferleri olarak Atatürk'ün ilkelerinden vazgeçmeyerek ülkemize sahip çıkacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilkeleri, yolumuzu aydınlatıyor. Biz Atatürkçüyüz, Atatürkçülük'ten taviz vermeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk, özgürlük ve bağımsızlığı ilke edinmiş, büyük bir siyaset adamıdır, büyük bir komutandır, Milli Mücadele'nin lideridir. Atatürk'ün söylediği gibi muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğunu unutmayacağız. Bu inançla, Büyük Atatürk'ü saygıyla selamlıyor, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner659
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:51
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06