Köksal: “Ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av.

AFYONKARAHİSAR 24.10.2019, 19:07
Köksal: “Ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet”

Köksal: “Ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İYİ Parti’nin kuruluş yıl dönümü nedeniyle İYİ Parti İl Başkanlığına ziyaret etti. 22 Haziran 2018 tarihinde CHP ve İYİ Parti’nin ortağı olduğu “Millet İttifakı”nın temellerinin atıldığını belirten Köksal, “Ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet, Atatürk ve bayrak. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Millet İttifakının en güzel tanımı budur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, “Millet İttifakı”nın CHP’li Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte İYİ Parti’nin 2. kuruluş yıldönümü nedeniyle İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya ve partilileri ziyaret etti.

İNKAYA: BERABER YÜRÜDÜĞÜMÜZ YOLDA MUTLUYUZ

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, CHP Milletvekili Av. Burcu Köksal ve “Millet İttifakı”nın Belediye Meclis üyelerinin partisinin ikinci kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptıkları ziyaretten onur duyduklarını söyleyerek, “Bizleri onurlandırdınız. Çok teşekkür ederiz. Partimiz kurulurken de 20 Milletvekili arasında CHP Afyonkarahisar Milletvekili olarak Sayın Burcu Köksal’ın da oluşu bizleri çok mutlu etmiştir. Biz beraber yürüdüğümüz yolda sizlerle mutluyuz. Çünkü aynı kaygılarla yola çıkmıştık. Cumhuriyetin temel ilkeleri tehlikedeydi bunu fark etmiştik. Yönünü batıya değil de bilime değil de doğuya çevirmiş nereye gittiğini bilmeyen bir iktidara hep birlikte karşı koyduk. Bu yolda siyasi anlamda birlikte Millet İttifakı adıyla kendimize bir yer bulduk. İyi ki geldiniz iyi ki varsınız. Sizlerle hep gurur duyuyoruz. Farklılıklarımız zaten yok ama siyasi anlamda farklı logolar, işaretler altındayız. Ama kaygımız beraber.” dedi.

KÖKSAL: DEMOKRASİ ADINA KAYITSIZ KALMADIM

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal ise, İYİ Parti’nin kuruluş yıldönümünü kutlayarak İYİ Parti lideri Meral Akşener’in bugün genel merkezde yapılacak kutlama davetine yoğun programı nedeniyle icabet edemeyeceğini söyledi. Köksal, “Ancak İYİ Parti İl Başkanlığını özellikle ziyaret etmek istedim. İYİ Parti’nin bizim siyasi hayatımızda da önemli bir yeri vardır. Geçen 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’ye karşı oynanan bir kumpas vardı. İYİ Parti’nin seçime girememe ihtimali çok yüksekti. Biz CHP olarak bu ihtimali hiçbir zaman göze alamadık. Bir siyasi partinin ona gönül veren seçmenlerin cezalandırılmaları Türk demokrasisi açısından hiçte uygun bir şey değildir. Buna CHP olarak da kişi olarak da demokrasi adına kayıtsız kalamazdım. 22 Haziran 2018 tarihinde 14 Milletvekili arkadaşımızla beraber bir vatan, parti görevi olarak İYİ Parti’ye katılıp grup kurmasını sağlayarak seçimlere girmesini sağlayan bir milletvekili olarak bunun yeri benim içinde ayrıdır. Herşeyden önce demokrasi adına böyle bir şey yapmam benim için önemliydi. ” diye konuştu.

ORTAK GAYEMİZ VATAN, DEVLET, CUMHURİYET

CHP Milletvekili Köksal, 22 Haziran 2018 tarihinde CHP ve İYİ Parti’nin ortağı olduğu “Millet İttifakı”nın temellerinin atıldığını söyledi. 24 Haziran Genel Seçimlerine girildikten sonra 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Türkiye genelinde başarılı olduklarına değinen Köksal, “31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı olarak bilhassa büyük şehirleri almış bir Millet İttifakı olarak büyük bir başarı elde edildiğini gözlemliyorum. Herkes bunu görüyor. Afyonkarahisar’da da Millet İttifakı olarak seçime katıldık. Ziyaretimizde 4 tane CHP’li olup Millet İttifakından Belediye Meclis Üyesi seçilmiş arkadaşlarımız da var. Bunlar güzel şeyler. Biz bu ittifakın devam edeceğini gözlemliyoruz. Genel Merkezlerimiz de zaten bu görüştedir. Bizler Afyonkarahisar’ın Milletvekilleriyiz. Ben CHP’den seçildim. Ama biz seçildikten sonra tüm Afyonkarahisar’ın Milletvekiliyiz. Mecliste ki kapılarımızda Afyonkarahisar Milletvekili olarak yazar. Millet İttifakının da bir parçasıyız. Bu bağlamda bizler her konuda sizlerin de milletvekiliyiz. Sonuçta ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet, Atatürk, bayrak bunlar bizim ortak noktalarımızdır. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözü malumdur. Millet İttifakının en güzel tanımı budur.” şeklinde konuştu.

MİLLET İTTİKAFI İKTİDARI TARİHE GÖMECEK

“Özellikle AKP iktidarının bu en baskıcı dönemlerinde ülkenin durumu ortadadır.” diyen Köksal konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Terör, yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik, ekonomik kriz gün geçtikçe yükselmektedir. Maalesef tüm bunlar ülkemizde azalacağına artmaktadır. Buna bir çözüm üretmeyen bir iktidar var. Karşımızda sadece yüzde 1’lik yandaşlarını kayıran onlara ihaleler verip onlara rant sağlamak peşinde koşan bir iktidar var. Halkın ve bizlerin taleplerine tamamen kulaklarını tıkamış, görmezden gelen, sorunları kapatarak at gözlüğüyle olaylara bakan bir iktidar var. Buna karşı hep birlikte top yekûn mücadele edeceğiz. Ben Millet İttifakı olarak önümüzde ki genel seçimlerde tıpkı yerel seçimlerde olduğu gibi bu iktidarı tarihe gömeceğimize, ülke olarak huzura çıkacağımıza, Türkiye’nin önünü açıp rahat bir nefes aldıracağımıza inanıyorum.”

KESİNLİKLE BİR GÜÇ OLACAĞIZ

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 1923 yılından beri gelen alışkanlıklarını sürdürmeye çabaladıklarını dile getirdi. Millet İttifakını oluşturan İYİ Parti ve CHP’nin AKP iktidarına gelecek genel seçimlerde son vermek için çabalayacaklarını belirten İnkaya şöyle konuştu: “Kesinlikle bir güç olacağız. Arada ufak tefek cızırtılar olsa bile ben bunu karşı taraftan gelen aramızda ki samimiyeti bozma görüşleri olarak algılıyorum. İnşallah iyi şeyler yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti kısaltması T.C. harflerinin Belediye Meclisine çakılışında birlikte bayram etmiştik.”

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı