Köksal, Gaziler Günü'nü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık

AFYONKARAHİSAR 18.09.2019, 16:58
Köksal, Gaziler Günü'nü kutladı

Köksal, Gaziler Günü'nü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, gazilerimizin ülkenin ayakta durması için canlarını ortaya koyarak bir uzuvlarını bu yolda feda ettiklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında gazilerimizin ülkenin ayakta durması, vatanın bölünmez bütünlüğünün bozulmaması için canlarını ortaya koymuş, bir uzuvlarını bu yolda feda etmiş, memleketin pırlanta evlatları olduğunu ifade etti.

GAZİLER ARASINDA AYRIM YAPILMAMALI

Gaziler arasında ayrım yapılmaması gerektiğinin önemle altını çizen Milletvekili Köksal mesajında şunları söyledi:

"Ne yazık ki, bir süredir Gazi'ler arasında ayrım yapılıyor. O ayrım da terör olaylarında ve saldırılarında gazi olanlar ile 15 Temmuz gazileri arasında yapılmaktadır. 15 Temmuz gazilerine bakanlıkça verilen kartta Gazi diye yazarken PKK, IŞİD gibi terör örgütleriyle özellikle Doğu ve Güneydoğu'da mücadele ederken yaralanan Gazi'lerimizin kartlarında harp ve vazife malulü diye yazmaktadır. Niye tüm Gazi'lerimizin kartlarında sadece Gazi yazmamaktadır. Bakanlıkça yapılan bu ayrım derhal giderilmelidir. Biz biliyoruz ki tüm gazilerimiz kıymetlidir. Gazilik unvanının değerli olması için şu tarih, bu tarih değil, yapılan fedakârlıklar mühimdir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum."

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:47
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:46
Akşam 18:15
Yatsı 19:32