Köksal, “AKP için harç bitti; yapı paydos!”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Sultandağı İlçesi’ne bağlı köylerde

AFYONKARAHİSAR 14.08.2022, 18:22
Köksal, “AKP için harç bitti; yapı paydos!”

Köksal, “AKP için harç bitti; yapı paydos!”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Sultandağı İlçesi’ne bağlı köylerde kiraz üreticileriyle bir araya geldi. AKP'nin tarım ve hayvancılık politikasının olmadığı söyleyen Köksal, “AKP’de 'Ali yazar, Veli bozar' yaklaşımı ile her gelen Bakan başka telden çaldı. Şu ana kadar sıcak parayla ve içi boş konuşmalarla üstü örtülen programsızlık, şimdi daha net görülüyor. AKP için harç bitti; yapı paydos!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Sultandağı İlçesi’ne bağlı Doğancık ve Yakasenek köylerinde beraberinde CHP Sultandağı İlçe Başkanı Tuğrul Şahin, Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal, Sultandağı İl Genel Meclis Üyesi İsmahan Nergiz ile birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret edip sıkıntıları yerinde dinledi.

KİRAZIN MEMLEKETİ SULTANDAĞI ZOR GÜNLER YAŞIYOR

Gittiği her yerde vatandaşların sevgi seli ile karşılaşan Milletvekili Köksal, “Güzel ilçemiz Sultandağı'nın köylerini ziyaret ettik. Kirazın memleketi Sultandağı bu yıl zor günler yaşıyor. Çiftçinin yetiştirdiği ürün para etmiyor. Hepimizin kara gün dostu çiftçi, gelecek yıl nasıl hasat yapacağını kara kara düşünüyor. Gübre parası, akaryakıt parası, işçi ücreti, bakım ve ilaçlama masrafı derken çiftçi şimdiden eksiye düşmüş durumda. Sultandağlı çiftçi, mevcut iktidarın bir hizmet üretemeyeceğini görüyor. 'Kiraz parası, ekmek parasıdır' diyen çiftçi, ekmeğini kazanmak için daha çok çaba ve emek sarf etmesine rağmen daha az verim alıyor. Hükümet toplumun her kesiminde olduğu gibi, çiftçinin de beklentisini karşılamaktan çok uzak. Ucuz mazot, ucuz gübre, ucuz nakliye talepleri Saray'da bir karşılık bulmuyor.” şeklinde konuştu.

SİYASET ŞİKAYET ETME DEĞİL, ÇÖZÜM BULMA YERİDİR

Köksal açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“20 yıldır iktidarda olan AKP'nin tarım ve hayvancılık politikası yok. 'Ali yazar, Veli bozar' yaklaşımı ile her gelen Bakan başka telden çaldı. Şu ana kadar sıcak parayla ve içi boş konuşmalarla üstü örtülen programsızlık, şimdi daha net görülüyor. AKP için harç bitti; yapı paydos! Ama biliyoruz ki siyaset şikayet etme değil, çözüm bulma yeridir. Halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin çiftçi için de çözümleri hazır. Yapılacak ilk seçimde iktidar olacağız ve tarım politikalarımızı eksiksiz uygulayacağız. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur. CHP iktidarı, ülkemize mutluluk getirecek.”

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54