Köksal, “Afyon Tarım ve Orman Müdürlüğü kamu zararı mı oluşturdu!”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar

AFYONKARAHİSAR 11.04.2022, 17:22
Köksal, “Afyon Tarım ve Orman Müdürlüğü kamu zararı mı oluşturdu!”

Köksal, “Afyon Tarım ve Orman Müdürlüğü kamu zararı mı oluşturdu!”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelinin kamu zararı oluşturacak hareketlere imza atıp atmadığını Bakan Kirişci’ye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

AFYONKARAHİSAR TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ
KAMU ZARARI OLUŞTURACAK EYLEMLERDE BULUNDULAR MI?

Önergesinde, Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası tarafından Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görev yapan İl Müdürü ve bazı yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu kaydeden Milletvekili Köksal, “Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görev yapan İl Müdürü ve bazı yetkililer hakkında mevzuatın kendilerine yüklediği görevleri yerine getirmedikleri bu şekilde gıda güvenliği ve toplum sağlığını olumsuz etkileyecek istihdamı azaltıp kamu zararı oluşturacak eylemlerde bulundukları iddiasıyla Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası tarafından suç duyurusunda bulunulduğu basına yansımıştır.” dedi.
VETERİNER HEKİMLERE MOBİNG Mİ UYGULANIYOR?
Milletvekili Köksal önergesinde Bakan Kirişci’ye şu soruları yöneltti:
“Ayrıca Oda Başkanı tarafından odaya ve veteriner hekimlere mobing uygulandığı, faaliyetlerinin engellendiği odanın mesleğin icrasıyla ilgili denetimleri yapmasına engel olunduğu şeklinde iddialar dile getirilmiştir. Bakanlığınızca söz konusu suç duyurusu ve açıklamalara dayanak olan iddialarla ile ilgili Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürü ve adı geçen yetkililer hakkında herhangi bir inceleme, araştırma, soruşturma açılmış mıdır? Açılmamışsa bu kadar ciddi iddialar karşısında niçin sessiz kalınmaktadır? Birileri mi korunmak istenmektedir?”

Yorumlar (0)
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49