Köksal, "AFJET’te işi ehline verin, bu kışta Afyonkarahisarlıları dondurmayın!"

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AFJET Genel Müdürlüğü’ne Ankara'da görev

AFYONKARAHİSAR 15.06.2022, 16:53
Köksal, "AFJET’te işi ehline verin, bu kışta Afyonkarahisarlıları dondurmayın!"

Köksal, "AFJET’te işi ehline verin, bu kışta Afyonkarahisarlıları dondurmayın!"

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AFJET Genel Müdürlüğü’ne Ankara'da görev yapan bir bürokratın atanacağı iddialarını Meclis Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Köksal, “AFJET Genel Müdürlüğü’ne Afyonkarahisar'ı bilmeyen, AFJET şirketini tanımayan, Ankara'da görev yapan bir bürokratın atanacağı özellikle bir AKP'li milletvekilinin bu atamaya ilişkin uğraştığı iddia ediliyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Afyonkarahisar’ın sorunlarını gündeme getirerek vatandaşın sesi olmaya devam ediyor.

ULUTÜRK, İSTİFA ETTİRİLMEYE ZORLANDI MI?

AFJET Genel Müdürlüğü’ne Ankara'da görev yapan bir bürokratın atanacağı iddialarını Meclis Genel Kurulu’nda dile getiren Milletvekili Köksal, “Afyonkarahisar'da Afyon Jeotermal Anonim Şirketi AFJET'te Genel Müdür Yusuf Ulutürk'ün istifa etmesi veya istifa ettirilmeye zorlanmasıyla boşalan genel müdürlük koltuğuna Afyonkarahisar'ı bilmeyen, AFJET şirketini tanımayan, Ankara'da görev yapan bir bürokratın atanacağı özellikle bir AKP'li milletvekilinin bu atamaya ilişkin uğraştığı Afyonkarahisar kamuoyu gündemindedir.” dedi.

AFJET’İN İŞLEYİŞİNİ BİLMEYEN BİRİNİN BAŞA GETİRİLMESİ NE KADAR DOĞRU, İŞİ EHLİNE VERİN BU KIŞTA HEMŞEHRİLERİMİ DONDURMAYIN..!

Köksal konuşmasında devamında şu ifadeleri kullandı:

“10 bin Afyonkarahisarlının abone olduğu, binlerce ev ve iş yerini ısıtan AFJET'te geçtiğimiz yıl ciddi bir ısınma sorunu yaşandı. Önümüzdeki kış için tedbir alınmasını isterken şimdi de yöreyi tanımayan ve AFJET’in işleyişini bilmeyen birinin başa getirilmesi ne kadar doğrudur? Afyon’da yaşayıp AFJET’in işleyişini ve sorunları bilen, çözüme odaklı birilerinin bu işin başına getirilmesi daha uygun olmaz mı? Yeter artık, adamcılığı bırakın, işi ehli olana verin, bu kış da hemşehrilerimi dondurmayın!”

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak 03:41
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:33
Yatsı 22:15