Kocatepe Kitap Kafe Gençleri Ağırlamak için Gün Sayıyor

Valiliğimiz himayelerinde ve destekleriyle Afyonkarahisar İl Müftülüğü Koordinatörlüğünde

AFYONKARAHİSAR 07.10.2020, 15:15
Kocatepe Kitap Kafe Gençleri Ağırlamak için Gün Sayıyor

Kocatepe Kitap Kafe Gençleri Ağırlamak için Gün Sayıyor

Valiliğimiz himayelerinde ve destekleriyle Afyonkarahisar İl Müftülüğü Koordinatörlüğünde üniversite öğrencilerinin bilgi ve becerilerini artırmak, milli ve manevi değerlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Kocatepe Kitap Kafe İşletmesi hayata geçiriliyor.

Öğrencilerin yoğun olarak ikamet ettiği Erenler Mahallesi’nde yapımına devam edilen Kocatepe Kitap Kafe’de öğrenciler nezih ve sıcak bir ortamda kitap okuyabilecek. Zengin kitap içeriği ile donatılacak Kocatepe Kitap Kafe, öğrencilere dini yayınlar konusunda da doğru ve güvenilir kaynaklar sunacak. Kocatepe Kitap Kafe yazarları da söyleşi ve konferans etkinliklerinde öğrencilerle bir araya getirecek.

Gençleri etkisi altına alan zararı alışkanlıklardan korumak, kaybolan ahlaki değerlerin yeninden hayat bulması, gençlerin manevi dünyalarının zenginleştirilerek bu yönde iyi eğitim alabilmelerinin hedeflendiği Kocatepe Kitap Kafe, Diyanet İşleri Başkanlığı din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün gençlere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerine de imkân sağlayacak ve gençlere daha kolay ulaşılacak.

Gençlerimiz Bu Kafeyi Çok Sevecek

Kocatepe Kitap Kafe’yi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, projenin ayrıntılarına ilişkin bilgiler aldı. Gençler için yapılacak her projenin gerekli ve elzem olduğunu ve bu tür projeleri çok önem verdiğini belirten Vali Gökmen Çiçek: “Üniversite öğrencilerimiz Kocatepe Kitap Kafe’yi eminin çok sevecek ve benimseyecekler. Nezih ve huzur dolu bir ortamda onları kitaplarla buluşturmak aynı zamanda dini yayınları doğru şekilde okumalarını sağlayacağız. Gençlerimizin ahlaklı, milli ve manevi değerlerine bağlı, çok okuyan ve araştıran bireyler olmaları için elimizden geleni yapacağız. Kocatepe Kitap Kafe tüm öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, çalışmaların bir an evvel bitirilerek, kafenin en kısa sürede hizmete girmesi talimatını verdi.

Vali Gökmen Çiçek’e incelemelerinde Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve İl Müftüsü Sinan Kazancı eşlik etti.

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:47
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:46
Akşam 18:15
Yatsı 19:32