Kocacan, “Siyasette denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekteyiz”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, geçtiğimiz haftasonu Ankara Kızılcahamam’da

AFYONKARAHİSAR 17.02.2022, 14:59
Kocacan, “Siyasette denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekteyiz”

Kocacan, “Siyasette denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekteyiz”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, geçtiğimiz haftasonu Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısını değerlendirdi. Kocacan, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin başkanlığında gerçekleştirmiş olduğumuz il başkanları toplantımızda 2023 yılında yapılan olacak genel seçimleri, Adım Adım 2023 - İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarının nasıl olacağı, takvimi, katılımcıların kim olacağı ile Türkiye ve dünya gündemi değerlendirildi. 2023 yılı seçimlerine hazırlık için geçtiğimiz yıl partimizce başlatılan çalışmalar, bu sene de aynı disiplin, ciddiyet ve kararlılıkla devam ettirilmektedir. Toplantılar sırasında, divan üyelerimiz tarafından kendi görev alanlarına dair sunumlar yapılmıştır. Bu çerçevede ilgili Genel Başkan Yardımcıları; Seçim Kanunu’nda öngörülen değişiklikler, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun program ve çalışmaları, ekonomik gelişmeler, teşkilatlar bünyesindeki iş ve işlemler hakkında il başkanlarımıza malumat verilmiş. İl başkanlarımıza ayrıca Siyasi Etik Kurulu’nun faaliyetleri konusunda bilgi donanımı sağlanmıştır. İl Başkanları toplantısında, öncelikle 18 Şubatta İzmir’in Bayraklı ilçesinden başlayıp ilk etapta 125 ilçe ve altı ilde sürdüreceğimiz “Adım Adım 2023 - İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” temalı çalışmalara ağırlık verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu toplantıların ilerleyen süreçte ülke genelinde de yapılması öngörülmüştür” dedi.

“Siyasette denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekteyiz”

MHP’nin, siyasette bir denge ve istikrar unsuru işlevi gördüğünü söyleyen Kocacan, “MHP, sadece aritmetik hesaplar sonucu parlamentoda yer alan bir siyasi parti değil, kökü uzak maziye uzanan bir dava hareketidir. MHP, Ülkücü olmanın çok zor, kalmanın çok daha zor olduğu çıkarlar dünyasında, inanç ve bağlılığını her vesileye aksettiren dava adamlarının yuvasıdır. MHP teşkilatları, bu yuvayı ayakta tutan kudret kaynağıdır. Parti olarak Türkiye’nin bütün meselelerinin en titiz takipçisiyiz. Milletimizin vazgeçilmez çıkarlarının en kararlı ve sarsılmaz savunucusuyuz. MHP, hem siyasette bir denge ve istikrar unsuru işlevi üstlenmekte, hem de içeride ve dışarıdaki gelişmelerin Türk milliyetçiliği penceresinden analiz edilerek milli hamlelere yön verilmesine katkıda bulunmaktadır. MHP, iç politikada sosyal barış ve esenlikten, millî mutabakatın bütün toplum katmanlarına yayılmasından yanadır”

“Millet İttifakının, siyasi oyunlarının iç yüzünü millete anlatacağız”

Başta CHP olmak üzere muhalefetin siyasi oyunlarındaki iç yüzünü millete anlatacaklarını belirten Kocacan, “Gerek daha önceki toplantılarda, gerekse il başkanları toplantısında yapılan değerlendirmeler doğrultusunda belirlenen öncelikli hedeflerden biri, millet ittifakı ve siyasi faaliyetleri hakkında milletimizin bilgilendirilmesidir. CHP’nin kendini güçlü saydığı il ve ilçelerde milletimizle buluşup dertleşecek, yedisi bir yerde dediğimiz muhalefet partilerin, siyasi oyunlarının iç yüzünü millete anlatacağız. CHP’nin gizli gündemini açık edecek, PKK’nın siyasi temsilcisi olan HDP ile şeffaf bir ortaklıktan kaçınsa da fiilen kaderdaşlık etmesinin sebeplerini bütün çıplaklığıyla gözler önüne sereceğiz.  Başını ABD’nin çektiği Batılı ülkelerin; neden halk iradesine rağmen Türkiye’de yönetim değişikliği istediğini, halk iradesiyle iş başına gelen iktidarı ve Cumhur İttifakının gücünü hazmedemeyip niçin zillet cephesini desteklediğini bıkıp usanmadan halka izah edeceğiz. Bilhassa siyasi ihanetin iki öncü atlısı olan CHP ve İP, yani İki yol arkadaşı, her ne kadar gizlemeye çalışsalar da HDP’yi siyasi ortaklığa taşımak için sabırsızlanmaktadır. Bölücü terör örgütü PKK, bu sayede devletin gizli bilgilerine erişmiş olacaktır. En kötüsü de, yedisi bir yerde marifetiyle PKK siyasi meşruiyet zemini elde etmiş olacaktır. Ancak çok önemli bir hususu unutmamalıyız; Türk milleti; iyiyle kötüyü, yalanla gerçeği ayırt edecek ferasettedir. Millet, en iyi hakemdir. Millet, nihai karar merciidir. Milletimiz bizi dinleyecek, meramımızı anlayacaktır”

“6+1 formatında buluştular”

Millet İttifakı’nın HDP’yi gizleyerek yuvarlak masa etrafında toplanmasını eleştiren Kocacan, “Birbirine benzemez 6 muhalefet siyasi parti genel başkanları, HDP’yi gizleyerek bir yuvarlak masa etrafından toplanarak poz verdiler.  Türk milletini aldatmak için de HDP’yi 7. ortak olarak fotoğraf karesine almayarak akıllarınca gizli işbirliği hedefliyorlar. CHP de, HDP de ve diğer partilerde bu manada rolünü güzel oynuyorlar. HDP’yi fotoğraf karesine almıyorlar ama HDP tabanı tepki gösterince onları ürkütmemek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hemen ertesi gün ‘HDP’yi yok saymıyoruz. Hiçbir partiyi de yok sayamayız. HDP’yle de görüşüyoruz. İhtiyaç olduğunda yine görüşeceğiz’ açıklamasını yapmak zorunda kalıyor. Yani HDP’nin bu ortaklık içinde yer aldığını açıkça beyan ediyor. Belki de fotoğrafı çeken HDP’nin eş genel başkanlarıdır. HDP fotoğraf karesine girmese de, bunların ruhuna girmiştir”

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16