Kavşak ve Orta Refüjler Modern Bir Görünüme Kavuşuyor

Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi,

AFYONKARAHİSAR 19.07.2022, 10:12
Kavşak ve Orta Refüjler Modern Bir Görünüme Kavuşuyor

Kavşak ve Orta Refüjler Modern Bir Görünüme Kavuşuyor

Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budama ve çeşitli peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Şehrin birçok noktasında yer alan dinleme alanları, parklar, orta refüjler ve kavşaklarda modern ve gelişen şehircilik anlayışına uygun düzenlemeler yapan Belediyemiz, sık periyotlarla yeşil alanların bakım ve peyzaj çalışmasını gerçekleştiriyor.

Yapılan bakım çalışmalarının yanı sıra şehre estetik bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Belediye ekipleri orta refüjlere ve kavşaklara new jersey taşları ile ışıklandırmalar yerleştirdi.

Hayata geçirdiği projelerle şehir estetiğini her zaman ön planda tutan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ekiplerimize verdiği talimat ile orta refüjlerde ve kavşaklarda çiçek görünümlü doğal görsel alanlar oluşturuldu. Oluşturulan alanlara mevsimlik süs bitkileri dikildi.Belediye iştiraki olan YÜNTAŞ AŞ.‘ye bağlı üretim tesisinde üretilen taşlar ile özellikle ana arterlerde bulunan orta refüjler modern bir görünüme kavuştu.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şehirde giriş ve çıkışların güzel bir görünüm kazanması için peyzaj çalışmalarının belirli düzende sürdürüldüğünü ifade etti. “Tüm çalışmalarımızı insan ve çevre odaklı yapıyoruz" diyen Zeybek Başkan, şehir merkezindeki ve belirli noktalarda benzer çalışmalar yapılarak modern ışıklandırmalar, kaldırım yenileme, orta refüj yenileme ve görsel zenginlikler ile kavşak noktalarının rengârenk ve modern görünüme kavuşacağını aktardı.Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan plan doğrultusunda bütün mahallelerde ve güzergâhlarda ihtiyaç duyulan eksiklerin giderilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar (1)
YOL İSTEYEN 1 ay önce
EVET.CALIŞMALAR GUZEL.BİLHASSA PARK HASTANESİNİN ÖNÜ GUZEL OLDU.BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLER.BUYUKLERİMİZ BIRDE ILÇE KÖYLERİNDE YOLU KİLİTLİ TAŞ DÖŞENMEYEN YERLERİ GÖRSELER IYİ OLUR.TEŞEKKKURLER.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:35
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:58
Yatsı 21:23