Karantinaya alınan 551 vatandaşımızın yemekleri Kızılay tarafından karşılanıyor

Korona Virüs tedbirleri kapsamında Irak da yaşayan 511 Türk vatandaşı, Türkiye Cumhuriyetinin

AFYONKARAHİSAR 08.04.2020, 16:58
Karantinaya alınan 551 vatandaşımızın yemekleri Kızılay tarafından karşılanıyor

Karantinaya alınan 551 vatandaşımızın yemekleri Kızılay tarafından karşılanıyor

Korona Virüs tedbirleri kapsamında Irak da yaşayan 511 Türk vatandaşı, Türkiye Cumhuriyetinin gönderdiği kurtarma uçakları ile Türkiye’ye getirilerek Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Afyonkarahisar Bacım Sultan Kredi ve Yurtlar Kurumunda 14 günlük karantinaya alındı . Afyonkarahisar ‘da karantinaya alınan Türk vatandaşları Türk Kızılay Afyonkarahisar ekipleri tarafından 3’ü sıcak olmak üzere 4 öğün yemek verilecek . Afyonkarahisar Bacım Sultan KYK yurdunda karantina altına alınan Türk vatandaşların tüm ihtiyaçları Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve Afad tarafından karşılanıyor , daha önce belirlenen lojistik olarak destek verecek ekipler, karantina yurtlarının içinde ise yemekleri hazırlıyor.

‘3 ÖĞÜN DAĞITIM YAPILMAYA BAŞLANDI’

Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı yönetim Kurulu Üyesi MEHMET ALBAYRAK , Kızılay ekiplerinin 7 Nisandan itibaren Bacım Sultan yurdunda 3 öğün yemek dağıtımı faaliyetlerinin başladığını belirtti. Albayrak ilimizde Kredi Yurtlar Kurumu Bacım Sultan yudumuz da an itibari ile Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanlığı olarak yemek dağıtımımız Başladı . Afyonkarahisar Kızılay şubemiz sorumluluk sahasında bulunan Bacım Sultan yurdunda faaliyetlerimiz devam ediyor. ilimizde 511 vatandaşımıza 3 öğün sıcak yemek hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra da ara öğünler de veriyoruz ,vatandaşlarımızın Bu süreci en rahat bir şekilde atlatabilmeleri için , her biri bir odaya kapanmış vaziyetteler , ve Karantina altındalar. Bu yüzden olabildiğince en rahat biçimde bu süreci geçirmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. 4 öğünleri garanti diyelim. Bazen bu sayı 5’e de çıktığı da oluyor. Önemli olan dediğim gibi onların sağlığı. Biz Türk Kızılaycıları olarak sizin için çalışıyoruz” dedi.

Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanı Fatih Okyar ise Yurt dışından gelen Türk Vatandaşlarımıza “Ülkenize hoş geldiniz diyerek Afyonkarahisar’da sizleri misafir etmekten mutlu olduğunu ve 14 gün sonra güzel duygularla sizleri yolcu etmekten mutlu olacağını “ifade etti

Yorumlar (0)
0
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:07
Öğle 13:13
İkindi 15:46
Akşam 18:08
Yatsı 19:29