“Karabağ, Ebabillerin Dünya Tarihinde Kazandığı İkinci Zaferdir”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Azerbaycan-Ermenistan

AFYONKARAHİSAR 10.11.2020, 15:08 10.11.2020, 16:26
“Karabağ, Ebabillerin Dünya Tarihinde Kazandığı İkinci Zaferdir”

“Karabağ, Ebabillerin Dünya Tarihinde Kazandığı İkinci Zaferdir”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Azerbaycan-Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde yapılan ateşkese ilişkin bir açıklama yaptı. Uluçay “Karabağ, ebabillerin dünya tarihinde kazandığı ikinci zaferdir” dedi.

29 yıllık hasret sona erdi

Uluçay açıklamasında “1991 yılında başlayan işgal sürecinde annelerinin kucaklarında öz topraklarını terk etmek zorunda kalan çocuklar tankların üstünde geri döndü ve bugün işgal edilmiş öz topraklarını geri aldılar. Böylelikle 29 yıllık hasret de sona ermiş oldu. Ermenistan'ın işgali altındaki Ağdam ilinin 20 Kasım'a kadar, Kelbecer 15 Kasım, Laçın ise 1 Aralık'a kadar Azerbaycan'a teslim edilecek. Türkiye olarak zorlu mücadelede verdiğimiz desteği bölgedeki tüm ekonomik bağlantılar ve ulaştırma bağlantılarının yeniden kurulmasında da vereceğiz” dedi.

“Turan’a kapı açıldı”

“Azerbaycan'ın batı illeri ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasındaki ulaşım koridoru da açılacak” diyen Uluçay şu ifadelere yer verdi; Böylelikle doğuda Türki Cumhuriyetlerine ve Turan'a büyük bir kapı açılmış oldu. Bu eşi benzeri görülmemiş büyük bir başarıdır! Türkiye'den doğrudan Nahçıvan'a oradan Karabağ'a oradan da Kafkasya’ya gidebileceğiz. Bugüne kadar Kafkasya da kurulmuş bir sistem bunun engellenmesi içindi, artık bu düzen ortadan kaldırıldı. Zafer inananlarındır. Türkün zaferi kutlu olsun, mübarek olsun. Kadim kardeşliğimiz payidar olsun. Karabağ, ebabillerin dünya tarihinde kazandığı ikinci zaferdir.

Yorumlar (0)
-6
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:40
Güneş 08:06
Öğle 13:13
İkindi 15:49
Akşam 18:11
Yatsı 19:32