Kandemir, “Afyonkarahisar il başkanımız Türkiye'nin en başarılı il başkanları arasındadır”

AK Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sahur öncesi teşkilatlarla,

AFYONKARAHİSAR 10.04.2022, 22:18
Kandemir, “Afyonkarahisar il başkanımız Türkiye'nin en başarılı il başkanları arasındadır”

Kandemir, “Afyonkarahisar il başkanımız Türkiye'nin en başarılı il başkanları arasındadır”

AK Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sahur öncesi teşkilatlarla, sahurda da gençlerle bir araya geldi. Kandemir AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın Türkiye'nin en başarılı il başkanları arasında yer aldığını söyledi.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Afyonkarahisar İl teşkilatı ile istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Kandemir’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, MKYK üyesi ve Manisa milletvekili Murat Baybatur, Genel Merkez Koordinatörü Hüseyin Sezen, Halil Ürün, Akdeniz Bölge koordinatörü Alim Tunç, Berk Mersin, Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez ilçe başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ilçe başkanları ana kademe kadın ve gençlik kolları katıldı.

“Uluçay Türkiye'nin en başarılı il başkanları arasında”

Samimi bir ortamda geçen toplantı 2023 hazırlıkları görüşüldü. Toplantıda ayrıca sandık başkanları da anlık aranarak durum bilgisi soruldu. Burada kısa bir konuşma yapan Kandemir AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay'ın Türkiye'nin en çalışkan ve başarılı il başkanları arasında yer aldığını ifade etti.

Kandemir gördüğü manzara karşısında memnuniyetini ifade etti

Kandemir ve beraberindeki heyet buradan da Zafer meydanında yapılan gençlik sahuruna katıldı. geç saatte olmasına rağmen çok sayıda gençle birlikte sahur yapan Kandemir gördüğü manzara karşısında memnuniyetini ifade etti.

“2023 seçimlerine hazırız”

Sahur programında bir konuşma yapan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Sahur programı katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Merkezle birlikte 18 ilçemizden programımız için gelen kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ana kademe başkanlarımızla birlikte bir toplantı yaptık. O nedenle sahur programımıza birazcık gecikmeli başladık. Allah-u Teâlâ Ramazan-ı Şerif ayı hürmetine dualarınızı ve tuttuğunuz oruçları kabul eylesin. İnşallah 2023 yılına hep birlikte dualarımızla birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hazırız.” Dedi.

“2023 yılı bir zaferin göstergesi olacaktır”

Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Üç aylardan Recep ve Şaban ayını yaşadık. Allah-u Teâlâ bizlere Ramazan ayına ulaştırdı. Ne kadar hamd etsek azdır. Zafer Meydanı’nda partimizin Genel Başkan Yardımcılarının teşrifleriyle Afyonkarahisar’da hep birlikte bir sahuru idrak ediyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcılarımıza katılımları nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Hepimize nice Ramazan aylarını, sahur ve iftarları inşallah bayramlar görmeyi nasip etsin. Hep birlikte olmayı Allah bizlere nasip etsin. Afyonkarahisar bir beraber ve kardeş olarak önderimiz, reisimiz olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasındadır. Bunu bu vesile ile haykırarak söylüyoruz. Gençlik ve Kadın Kollarımızla, ana kadememizle, milletvekillerimizle ve tüm teşkilat mensuplarımızla beraber Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023 yılı bir zaferin göstergesi olacaktır. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı alabileceği en yüksek oyla tekrar Cumhurbaşkanı olarak görebileceğimize inanıyoruz. Çok değerleri gençlerimize, bizlere hepimize çok önemli görevler düşüyor. İnşallah bunu da çalışmalarımıza bir an önce başlayarak hep birlikte gerçekleştireceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerine yer verdi.

“Sizlerle beraber olmak büyük bir onurdur”

Önceki dönem Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ise “Sayın Genel Başkan Yardımcılarımıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Merkez İlçe Başkanlığımızın, Kadın Kollarımızın ve Gençlik Kollarımızın değerli üyeleri ve tüm partililerimize programımıza katılımları için teşekkür ediyorum. Sahurumuz hayırlara vesile olsun. İyi ki varsınız sizlerle beraber olmak büyük bir onurdur” şeklinde konuştu.

“2023 seçiminin ayak sesi Afyon’dan tüm Türkiye’ye yankılanıyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ da konuşmasında şunları söyledi; Teşkilatlarımızda mevcut coşku ve enerji olduğu sürece Allah’ın izniyle 2023 seçimlerini zaferle alacağız. 2023 seçiminin ayak sesi Afyon’dan tüm Türkiye’ye yankılanıyor. Nasıl 3 Kasım 2002 seçiminin ayak sesi Afyon’daki toplantıdan tüm Türkiye’ye yayılmışsa 18 Haziran 2023 seçiminin ayak sesi de Afyon’dan 9 Nisan 2022 tarihinde tümTürkiye’ye yayılıyor. Tüm Türkiye bundan emin olsun. Tanıtım Medya Başkanı olarak medya bizim bu mesajımızı tüm Türkiye’ye yayacaktır. Tüm Türkiye’de ‘AK Parti’nin sonu geldi, artık 2023’de işler değişecek.’ diyenlerede işte AK Parti olarak Afyon’un Zafer Meydanı’ndan bu mesajı vermiş oluyoruz. Onun için her bir teşkilat üyemizi ve partilimizi tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.

”Cumhurbaşkanımız gibi büyük bir lider 2 ile 3 yüzyılda bir gelir”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da “Allah coşku ve neşemizi artırsın. Ülkemize rahmet, mağfiret, bereket yağdırsın. Bu Ramazan ayında bütün İslam coğrafyasında, bütün dünya da huzura, barışa, mutluluğa, esenliğe ve refaha ulaştırsın. Türkiye olduğu müddetçe bütün mazlum coğrafyalar dimdik ayakta durur. Türkiye’nin başında da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider olduğu müddetçe bu ülke her zaman ayakta dimdik durur. Cumhurbaşkanımız gibi büyük bir lider, biraz tarihe meraklı bir insan olarak söylüyorum. Ortalama 2 ile 3 yüzyılda bir gelir. Bir büyük liderin bölgeyi, coğrafyayı ve dünyayı nasıl değiştirdiğini nasıl dönüştürdüğünü kendi ülkesini nasıl saygın hale getirdiğini, barış ve huzur ortamı haline getirdiğini insanlar yaşayarak görür. Ama daha çok sonraki süreçlerdekiler geriye dönüp baktıklarında evet bu süreçler ne kadar güzel yaşanmış diye düşünürler. Son 15 yıldır Türkiye’nin etrafında savaşlar var, kavgalar var, problemler var, göçler var, milyonlarca insan vardır. Ülkelerin coğrafyaları değişti. Ama Allah’a hamd olsun Türkiye yoluna devam ediyor. Hemde koşarak devam ediyor. Enerji de kendine yetebilmek için gayret sarf ediyor. Savunma sanayinde bütün dünyanın gözü Türkiye’ye dönmeye başladı. Eskiden düşünün ki İngiltere Türkiye’den silah isteyecek. Avrupa’nın birçok ülkeleri Türkiye’den silah sistemleri isteyecek. Bunu düşünmek bile hayaldi. Ama AK Parti bu hayalleri gerçekleştiriyor. Adım adım büyüme ve gelişmeleri hepsinde yaşıyor, görüyoruz. Daha iyi günleri hep beraber göreceğiz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Allah Ramazan ayımızı mübarek etsin. İnşallah şimdiden bayramımız da mübarek olsun.” Dedi.

“Ukrayna iki ülkede Müslüman değil ama Türkiye’nin adaletine güveniyorlar”

Sahur programının son konuşmasını AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir yaptı. Kabdemir “Allah’a hamd Resulune salât-ı selam olsun. Allah’a hamd olsun bir masanın etrafında müstesna insanlarla birlikte bir sahur yapmayı bizlere nasip eyledi. Allah’a hamd olsun ki bizleri böylesine güzel bir ailenin ferdi eyledi. Allah’a hamd olsun ki bu ailede bir davanın uğruna mücadeleyi bizlere nasip eyledi. Hamd olsun ki Rabbime böyle bir liderin ardından yeryüzüne adalet dağıtan bir mücadelenin bir ferdi eyledi her birimizi. Bazen tarihin içinden akıp geçerken zaman avuçlarımızdan kayar gider. Belki yaptığımız işi anlamlandırırız ama dışarıdan bakanlar, tarihi yazanlar ayrı bir anlam katarlar. Yaptığınız mücadelenin çok daha fazlasıyla neye tekabül ettiğini bizlere tariflerler. Milletvekilimiz Ali Özkaya ağabeyimizin, Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’ın ifade ettiği gibi Allah’a çok şükür sadece kendi coğrafyasında değil; Nerede olursa olsun, hangi dile, hangi dine, hangi ırka mensup olursa olsun ‘El Emin’ sıfatıyla kendisini emanet ettiği bir coğrafyanın, bir topluluğun, bir liderin, bir hareketin mensubuyuz. Bakın Rusya ve Ukrayna iki ülkede Müslüman değil. Ama Türkiye’nin adaletine güveniyorlar. Bizim aramızda adaletle hükmedin, arabulucu olun diye işte Türkiye’ye geliyorlar. Dinine, diline, ırkına, cinsiyetine bakmadan yeryüzüne adalet dağıtma iddiasında olan bu siyasi hareketin böyle bir liderin ardında siyaset yapmak, teşkilat üyelerimizle birlikte bu inanca omuz vermiş gayret gösteren emek sarf eden arkadaşlarımızla sahur yapıyor olmak hamd edilecek çok kıymetli, şükrü eda edilecek çok değerli bir yol yürüyüşü diye düşünüyoruz. Ramazan ayı birliğimiz, beraberliğimiz, esenliğimiz, huzuru tesis ettiğimiz Müslümanlar’ın ayıdır. Bu ayda en kıymetli vakitler esasında sahur vakitleridir. Bu vakitlerde birbirimize ettiğimiz dua, Liderimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ettiğimiz duanın bambaşka tesiri olacağına bizler inanırız. Yemek duasının yanı sıra birbirimize, hareketimize, liderimize dua edeceğiz. Bunu ihmal etmemiz lazım diye düşünüyorum. Başta İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay’a, ev sahipliği yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Mutlu olduk. Teşkilat üyelerimizle aynı masayı paylaşmanın şerefi bize nasip oldu. Tüm heyetteki arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyor, şimdiden Kadir Gecemizi, Ramazan Bayramımızı tebrik ediyoruz. İnşallah önümüzde bir Ramazan ayımız daha olacak. Nasip olursa bu Ramazan ayının bereketi ile 2023 seçimlerine gideceğiz. Ben inanıyorum ki muhabbet iklimini muhafaza ettikçe huzuru, kardeşliği derinleştirdikçe bu ülkede birlik ve beraberiliği tesis ettikçe kim ne yaparsa yapsın hangi desiseyi, hangi oyunu tezgâhlarsa tezgâhlasın bu millet evelallah o nişanı, o kendisinin temsil edilme onurunu inşallah yine Cumhurbaşkanımıza bu harekete inşallah verecek takdim edecektir. Bizde bugüne kadar nasıl bu emaneti canımız pahasına koruduk, mücadele ettikse, 2023’den sonrada inşallah elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Rabbim sahurumuzu bereketli kılsın inşallah. Gençlik Teşkilatımızın düzenlendiği sahur programı katılımcılarına çok teşekkür ediyorum” Dedi.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55