İnkaya,”İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’dan açıklama bekliyoruz”

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, “İl Milli Eğitim Müdürü Metin

AFYONKARAHİSAR 24.04.2020, 03:28
İnkaya,”İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’dan açıklama bekliyoruz”

İnkaya,”İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın’dan açıklama bekliyoruz”

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, “İl Milli Eğitim Müdürü Metin 23 Nisan mesajında bulunduğu makamı kendisine emanet eden Atatürk’in adını anmamıi, çok üzüldük” dedi.

İnkaya yaptığı açıklamada;

“Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sayfasında İl Milli Eğitim Müdürü'nün 23 Nisan kutlamasını okudum, çok üzüldüm. Bulunduğu Makamı kendisine emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda anmamış. Halbuki bugün Atatürk'ten en çok söz edilecek bir gündü. Kasıtlı olduğuna inanmak istemiyorum ama, arkasındaki Atatürk fotoğrafı, ona bakıyordu. Sanki "bu vefasızlık niye" der gibi. Yazık çok yazık.

Sayın İl Milli Eğitim Müdürü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Atatürk ün adını ,kutlama mesajında anmadığı hakkında bir açıklama yapacak mı?

İYİ Parti Camiası olarak açıklama bekliyoruz.”dedi.

**

Metin Yalçın’ın 23 Nisan Bayramı mesajı şöyle:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimiz için derin anlamlar taşır. Bağımsızlığımızın sembolüdür. Geleceğimizi şekillendirecek ve devletimizi ilelebet yaşatacak siz çocuklarımıza verilmiş en güzel hediyedir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100.yılını da kutlamanın gururunu yaşadığımız bu yıl, şanlı tarihimizin ilelebet devam edeceğinden şüphe duymuyoruz çünkü biliyoruz ki bugünün çocukları yarının güçlü, onurlu ve öngörülü yetişkinleridir. Tam yüzyıl önce yazılmış destanların unutulması bizim için mümkün değildir. Hafızalarımızı daima tazeleyerek ve şanlı ecdadımızın fedakarlığını, vatanseverliğini bir an aklımızdan çıkarmadan hep daha iyiye ilerlemeliyiz. Gözlerimizi bir an kapatıp cephede savaşan gencecik askerleri düşünelim. Asla taviz vermeden aziz şehitlerimizi bir an olsun aklımızdan çıkarmadan beraberce çalışalım. Bu vatan bizim, insana sevdiği için yaptığı zor gelir mi hiç, zor gelmez aksine bal olur. Biliyorum hepimizin yüreğinde bir sızı bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerimizde kutlamak, ancak bu da vatan sevdamıza dahil. Hep beraber geçirdiğimiz şu zor günlerde vatanımıza olan sevdamızı ispat edelim. Evlerimizde yaşayalım dağları devirecek, denizleri taşıracak bayram sevincimizi. Nice 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını okullarımızda, sokaklarda hep beraber kucaklaşarak kutlayacağımız günlere...

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:08
Öğle 12:47
İkindi 15:47
Akşam 18:16
Yatsı 19:33